• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Dziecko na koloniach

Wysłanie dziecka na kolonie to bardzo ważne wydarzenie w jego życiu. Ważne, by decyzja o tym została podjęta wspólnie, przez rodziców i dziecko. Wyjazd ten ma być przecież rozrywką i zabawą z rówieśnikami, może się jednak skończyć kilkudniowym pobytem na łóżku i płaczem w poduszkę.

\n

\n

Wyjazd dziecka na wakacje musi zostać dokładnie zaplanowy, a maluch  musi być na tyle rozwinięty emocjonalnie, by nie tęsknić całymi dniami za rodzicami. Jeśli tak nie jest, dziecko może poczuć się odrzucone przez rodziców i stracić tak ważne w rodzinie poczucie zaufania i bezpieczeństwa. Jeżeli jest jednak gotowe na rozłąkę będzie to cenna lekcja samodzielności. Bardzo łatwo to sprawdzić obserwując swoją pociechę – czy entuzjastycznie reaguje na wyjazd, dopytuje się o niego i szykuje do wyprawy, czy wręcz przeciwnie – budzi to jego strach i zamykanie się w sobie. W przypadku takiego dziecka warto zastanowić się kompromisowym rozwiązaniem – półkoloniami.

\n

Obecnie wybór tematu kolonii jest ogromny. Ośrodki wypoczynkowe wraz z wychowawcami wymyślają coraz to ciekawsze atrakcje dla najmłodszych. Można przebierać wśród obozów językowych, tanecznych, sportowych, kosmetycznych, konnych i wielu innych. Warto wysłać dziecko na taki obóz, na którym rozwinie swoje pasje i pozna ludzi o podobnych zainteresowaniach.

\n

Na koniec należy zaznaczyć, że obóz jest nagrodą dla dziecka i ma sprawić mu przyjemność. Często jednak tak nie jest, a rodzice chcą po prostu chcą odpocząć. Wysyłają pociechy na wakacje bo muszą pozostać, zarówno mężczyzna jak i kobieta, w pracy. Nie wolno jednak robić nic wbrew woli dziecka, bowiem zamiast radosnych wakacji zapewni mu się tydzień pełen łez i samotności.

Tagi: , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page