• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Kąpiel pełna wrażeń

kaczuszka do kąpieliWiadomo, że w czasie deszczu dzieci się nudzą. A czasie kąpieli? To zależy. Nie wszystkie dzieci za nią przepadają. Jak więc przekonać malucha do wody? Między innymi za pomocą kolorowych zabawek, które uatrakcyjnią dziecku czas spędzony w wannie.

\n

Lecz zanim zabawa się rozpocznie, pomyślmy o bezpieczeństwie naszego malucha – w sklepach kupujmy tylko sprawdzone, atestowane zabawki, na których widnieje informacja dla dzieci w jakim wieku są one przeznaczone. A co wybrać? Asortyment zabawek do kąpieli jest naprawdę szeroki: gumowe, piszczące zwierzątka (oczywiście na czele z tradycyjną kaczuszką); pływające, nakręcane ludziki; a nawet wodoodporne i zmieniające kolor edukacyjne zabawki kąpielowe. Na rynku są także dostępne specjalne antypoślizgowe maty oraz interaktywne siedzonka do wanny, które dodatkowo zwiększają komfort i bezpieczeństwo twojego malucha.

\n

A jeśli nie mamy akurat pod ręką zabawek, to możemy posłużyć się zwykłymi, pustymi butelkami po płynach czy szamponach. Także przelewanie wody za pomocą plastikowych kubeczków dostarczy dziecku niemało radości. Użyjmy wyobraźni i wykorzystajmy też części wyposażenia łazienki – końcówka prysznica może imitować słuchawkę telefoniczną, a plastikowa mydelniczka mały statek. Nie żałuj piany – pokaż dziecku, jak można ją formować. Natomiast starsze dzieci z pewnością ucieszą się z mini zestawu do nurkowania.

\n

Kąpiel z wodnymi zabawkami nie tylko sprawi maluchowi przyjemność, ale również wpłynie na jego rozwój poznawczy i ruchowy. Jednak zwróćmy też uwagę na to, jakie zabawki nasza pociecha zabiera do kąpieli, bowiem niektóre z nich mogą porysować akrylową powłokę, którą pokryta jest większość wanien.

Tagi: , , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page