Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Owoce- które możesz podawać maleństwu ?

W poprzednim wpisie rozpoczęłam serię letnich postów o karmieniu dzieci. Czerwiec to świetny czas na poszerzenie diety twojego maleństwa. Natura sama podsuwa ci fantastyczne menu, które pozycje są odpowiednie dla niemowlaka ? Przekonasz się, czytając mój artykuł.

\n

Już od 5 miesiąca życia twojego dziecka, możesz podawać mu maliny. Są bogate w witamine C i inne wartości odżywcze, niezbędne dla rozwoju malca. Jeśli chcesz nakarmić nimi niemowlę, najlepiej abyś przygotwała je w formie soku lub papki, w tej formie będzie najlepiej dla niego przyswajalne.

\n

Wiele osób deklaruje, że ich lubionymi owocami są truskawki i chcą jak najszybciej poznać swoje dzieci z ich słodkim smakiem. W tym wypadku, należy brać pod uwagę alergie pokarmowe. Kiedy maluch jest alergikiem musimy poczekać z ich podaniem do 12 miesiąca życia. Soki i przetwory są zalecane, kiedy chcesz urozmaicić jedzenie dla niemowlaka. Starszym dzieciom lepiej abyś podawała je w formie surowej.

\n

Porzeczki są największym żrodłem witamin. Pod względem zawartości witaminy C może konkurować jedynie z cytryną i pietruszką. Warto mieć to na względzie, kiedy układamy jadłospis dla naszego maluszka. Te czarne perełki na owocowym rynku możesz podawać już o 5 miesiąca życia noworodka, najlepiej w postaci odpowedniej papki. Uważaj tylko aby wybierać te najbardziej dojrzałe, inne mogą być kwaśne.

\n

Aby jeszcze bardziej zadbać o pielęgnacje noworodka, możesz dodać do jego menu również przetwory z dobrze ugniecionych jabłek. Stare porzekadło mówi, że powinno się zjeść dwa jabłka w ciągu dnia, jedno dla urody, drugie dla zdrowia. Jest w tym dużo prawdy, jabłka to witaminowa bomba. Zawiera wiele wartości odżywczych i węglowodanów.

\n

\n

(obraz pobrany ze strony edziecko.pl)

Tagi: ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page