• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Dieta kobiety w ciąży

Dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka niezwykle ważne jest już to, w jaki sposób kobieta odżywia się w czasie ciąży. Pierwszą i najważniejszą rzeczą w diecie kobiety spodziewającej się dziecka jest CAŁKOWITE wyeliminowanie z jadłospisu alkoholu. Podkreślamy, że wszelkie informacje jakoby jeden kieliszek wina czy małe piwo były wręcz wskazane to absolutna BZDURA.

\n

\n

W czasie ciąży zdrowie kobiety jest tak samo ważne, jak zdrowie dziecka. Pierwsze bowiem całkowicie wpływa na drugie. Jeżeli kobieta przed zajściem w ciążę paliła papierosy, również powinna CAŁKOWICIE wyeliminować nikotynę. Dzieci matek, które paliły w czasie ciąży częściej zapadają na Zespół Nadaktywności Psychoruchowej (ADHD), mają większe problemy z nauką i koncentracją, a dodatkowo same są bardziej podatne na uzależnienia.

\n

Odpowiedzialna matka, która chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki rozwoju, już na etapie życia płodowego, całkowicie rezygnują z wszelkich używek, w tym także kawy.

\n

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat właściwego odżywiania w czasie ciąży warto skorzystać z porady dietetyka, który dodatkowo rozwieje wszelkie wątpliwości przyszłej mamy.

\n

Na szczęście mit, że w czasie ciąży kobieta powinna jeść „za dwoje” został już dawno obalony. Nie chodzi tu bowiem o ilość, ale o jakość pożywienia. Wzrasta natomiast bardzo znacznie zapotrzebowanie organizmu na cenne składniki odżywcze. Właśnie tymi danymi powinna się sugerować każda kobieta w ciąży dobierając składniki własnej diety.

\n

Na poniższym wykresie znajdują się procentowe wzrostu zapotrzebowania.

\n

Tagi: , , , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page