• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Jak pozbyć się cellulitu po ciąży?

W czasie ciąży ciało kobiety ulega zmianom, i mało której kobiecie te zmiany podobają się. Rozciągnięta skóra, rozstępy i cellulit. Ten ostatni to chyba największa zmora, bo pojawia się także przed ciążą, a jeśli nie zapobiegniemy jego powstawaniu już w czasie ciąży, to problem nadejdzie ze zdwojoną siłą.

\n \n

Niestety, nawet jeśli obiecujemy sobie, ze w czasie ciąży będziemy ćwiczyć, smarować się kremami i wykonywać masaże, to rzeczywistość czasami okazuje się zupełnie inna. Dajemy sobie przyzwolenie na siedzący tryb życia i objadanie się, bo przecież w ciąży należy jeść za dwoje – co jest już mitem. Kiedy za późno na profilaktykę, trzeba włożyć więcej wysiłku w zlikwidowanie powstałego mankamentu urody. Cellulit wodny, w większości przypadków, ustępuje po ciąży samoistnie, bo jest spowodowany przez zmiany hormonalne i gromadzącą się w organizmie wodę i utrudniony przepływ limfy. Natomiast cellulit sprzed ciąży w większości przypadków nasila się.

\n

\n

Pierwszą rzeczą, o jakiej pomyśli każda kobieta będą kosmetyki. I racja, bo w sklepach i aptekach znajduje się szeroki asortyment różnych specyfików. Większość z nich zawiera ekstrakty z kofeiny, zielonej kawy i mentol, który działa chłodząco na skórę. Niektóre specyfiki mogą powodować uczucie lekkiego mrowienia. Kobiety, które karmią piersią powinny skonsultować stosowanie takich preparatów z lekarzem, bo niektóre ich składniki mogą przenikać do organizmu a nawet do pokarmu.

\n

\n

Drugim filarem walki z cellulitem jest aktywność fizyczna. Po ciąży zostaje nie tylko cellulit, ale także zaokrąglony brzuszek, którego chcemy się pozbyć. Nie ma jednego przepisu na odzyskanie zgrabnej figury, każda kobieta preferuje inny rodzaj ćwiczeń. Dobre są wszelkie ćwiczenia aerobowe, jazda na rowerze, chodzenie, bieganie, pływanie.

\n

\n

Możemy również wspomóc się ubraniami. Nie chodzi o ukrywanie krągłości pod zbyt obszernymi ciuchami, ale o ubrania poprawiające wygląd ciała i wspomagające walkę z cellulitem. Chodzi o rajstopy zrobione ze specjalnych włókien, które wykonują mikromasaże, oraz o majtki wyszczuplające, które poprawiają drenaż skóry.

Tagi: ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page