Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Jak przygotować się do pierwszego porodu?

Pierwsza ciąża i poród to niewątpliwie jedno z najważniejszych i najbardziej niezwykłych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Przypominają jej o tym gigantyczne zmiany jakie zachodzą w jej ciele, organizmie, ale także psychice.

Nierzadko jest to powód olbrzymiego stresu, którego przecież kobieta w czasie ciąży powinna się wystrzegać. Właśnie dlatego tak ważna jest pełna świadomość wszystkiego co się dzieje i co może się wydarzyć. Często bowiem objaw całkowicie naturalny, w momencie niewiedzy na jego temat, może wywołać strach o zdrowie własne i zdrowie dziecka. Aby wyeliminować więc w stopniu jak największym stres w ciąży należy o wszystko pytać swojego lekarza prowadzącego.

Stres narasta w momencie zbliżania się wyznaczonej daty porodu. Już co najmniej na miesiąc przed nim kobieta powinna być odpowiednio przygotowana. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym co należy przygotować i o czym nie wolno zapomnieć.

\n

\n

Rozsądnym będzie wcześniejsze zapoznanie się z warunkami, jakie panują na oddziale, na którym planujemy rodzić. Dzięki temu uzyskamy informację na przykład na temat tego, czy możliwy będzie poród rodzinny, aktywny, czy konieczne są jakieś dodatkowe opłaty, czy dziecko po narodzinach przebywa na sali z matką, czy na oddziale noworodkowym.

\n

Przed pierwszym porodem należy przygotować również dokumenty, takie jak: dowód osobisty (jeżeli nie posiadamy jeszcze dowodu ze zmienionym nazwiskiem, należy mieć ze sobą akt ślubu), książeczka ubezpieczeniowa, karta ciąży, wyniki badań stwierdzające grupę krwi i czynnik Rh, Hbs i WR.

\n

Dla własnego komfortu nie można zapomnieć o bawełnianych koszulach, szlafroku, bieliźnie, przyborach toaletowych, wkładkach laktacyjnych itp. Im lepiej się przygotujemy na to ważne wydarzenie, tym mniej stresu będzie nas ono kosztowało.

Tagi: , , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page