Sposób na aktywizację dziecka


Gdy Twoje dziecko jest niesforne, a o takich właśnie dzieciach jest przecież ten blog, najlepszym rozwiązaniem na to, by je trochę wyszlifować, jest jego aktywizacja. Można to zrobić na wiele sposobów, jednak z wielu badań wynika, że najskuteczniejszy okazuje się wysiłek fizyczny.

\n

Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie dzieciom w szkole zawodów sportowych, które uczyłyby je nie tylko uczestnictwa w grupie i poczucia solidarności, ale również rywalizacji, która tak często jest pomijana podczas wychowywania swoich pociech.

\n

Zapewne każda szkoła chętnie przejmie taką inicjatywę, jeśli tylko się im na to pozwoli – czyli zaproponuje. Rzecz jasna, będą do tego potrzebne moce rodziców, którzy będą wszystkiego pilnować, zajmą się kupowaniem nagród itp.

\n

\n

Doskonale sprawdzają się w szkołach tak zwane dni sportu. Można je zorganizować w dowolnym czasie, ale upiecze się dwie pieczenie na jednym ogniu, jeśli będzie to dzień wagarowicza lub dzień dziecka. Dzieci przyjdą do szkoły nie po to, żeby się uczyć, ale po to, żeby wziąć udział w zawodach – zatem zrobią to z przyjemnością.

\n

W zależności od poziomu szkoły (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum), organizuje się różnego typu zawody – w piłce nożnej, w koszykówce, w siatkówce, lekkoatletyczne, bieganie itp. Jako nagrody najlepiej spisują się różnego rodzaju puchary, które kojarzą się wszystkim ze sportem. Wzbudzają one w dzieciach również rywalizację. Wystarczy tylko, że wyobrażą sobie oni takie trofeum stojące na ich biurku lub szafce. Działa w stu procentach.

\n

Warto zainteresować się takim sposobem aktywizacji dziecka, gdyż będzie ono również wymęczone, co oznacza, że nie będzie więcej rozrabiało. Przynajmniej tego jednego dnia. Jeśli jednak takie imprezy będą się powtarzać w miarę cyklicznie, może to nauczyć naszą pociechę dyscypliny, która jest przecież nieocenioną cechą ludzką, bardzo ważną przez całe życie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *