• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Jak uniknąć rozstępów?

Wielu mężczyzn uważa, że najpiękniej i najseksowniej wygląda kobieta nosząca w sobie nowe życie. Niestety panie nie zawsze się tak czują, zwłaszcza jeżeli na ich ciele pojawiają się rozstępy. Jak im zapobiegać i jak z nimi walczyć, gdy już się pojawią?

\n

Problem z rozstępami jest taki, że gdy już się zrobią, nie ma możliwości całkowitego ich usunięcia. Z reguły pojawiają się one na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach. Niestety nie zawsze można ich uniknąć, ponieważ są one poniekąd uwarunkowane genetycznie. Odpowiednia pielęgnacja i troska o urodę kobiety będącej w ciąży, może w niektórych przypadkach zapobiec ich powstawaniu lub je ograniczyć. Co należy zatem zrobić, by uelastycznić skórę i zapobiec pojawieniu się niechcianych prążków?

\n

\n

Jednym ze sposobów jest naprzemienny, ciepło-zimny masaż wodny. Podczas jego trwania należy delikatnie masować miejsca szczególnie narażone na powstanie rozstępów, wykonując przy tym koliste ruchy zgodne z ruchem wskazówek zegara. Podczas masażu piersi, powinno się omijać sutki, a także zaprzestać wykonywania go około 2 tygodni przed porodem. Po prysznicu zakończonym zimnym strumieniem i dokładnym wysuszeniu skóry należy wmasować w ciało preparaty nawilżające. A skoro jesteśmy przy temacie nawilżania to warto zaznaczyć, że doskonale nadaje się do tego oliwa z zimnego tłoczenia.

\n

Zewnętrzna pielęgnacja byłaby jednak niepełna bez odpowiedniej diety w ciąży. Pomocna okazuje się zwłaszcza witamina E, którą odnaleźć można w orzechach, nasionach słonecznika, olejach roślinnych, szpinaku i awokado. Można także wmasować w skórę witaminę, dodając kilka kropel witaminowego preparatu do kremu nawilżającego.

\n

Osobą, które mają problemy ze skórą, jest ona bardzo delikatna lub „po przejściach” (np. została poparzona) zaleca się subtelny peeling z płatków owsianych. Są one źródłem wielu witamin i substancji odżywczych, co dodatkowo wpływa na poprawę kondycji skóry.

\n

By uniknąć rozstępów, o ciało należy zadbać także po porodzie. Pamiętać trzeba jednak, ze kobieta karmiąca nie może używać olejków eterycznych do masażu. Można je zastąpić olejkami oliwkowymi lub olejku z zarodków pszenicy.

Tagi: ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page