Wasz „pierwszy raz” po porodzie


Uprawianie seksu po porodzie wiąże się z ogromnym stresem dla wielu kobiet. Nie czują się pewne swojego ciała oraz boją się ewentualnego bólu. To jednak nie wszystko co może stanąć na drodze do wznowienia współżycia. Dodatkowym problemem są zmiany hormonalne, huśtawka nastrojów i przewlekłe zmęczenie. Jak z tym walczyć i wygrać nierówną walkę z zapadającym się pod ziemię libido?

\n

\n

Lekarze radzą, by do pierwszego poporodowego razu doszło po 6 tygodniach od pamiętnego dnia. Jeżeli kobieta nie odczuwa już żadnych dolegliwości, nic ją nie boli, a także wszystko się już zagoiło, nie ma żadnych przeciwwskazań do wznowienia współżycia. W okresie połogu i laktacji kobiety mają niedostateczną ilość estradiolu, co może być przyczyną zmniejszenia potrzeb seksualnych i brakiem orgazmu. Jego niedobór może spowodować wysuszenie pochwy, a więc być dodatkowym źródłem bólu.

\n

By jednak kobieta pragnęła tego zbliżenia trzeba ją odpowiednio do tego zachęcić. I nie mówię tu o byciu miłym przez 15minut. Mam raczej na myśli pomoc i wsparcie kobiety przy wychowaniu dziecka. Nie można liczyć na to, że będzie zmysłowa kochanką, jeżeli cały dzień biegała ze sklepu do domu, a w domu od wytarcia ubrudzonej buzi malca do zmiany pampersa. Kobieta musi być wspierana, a mężczyzny obowiązkiem jest danie jej możliwości czucia się wartościową i piękną. Odciążenie przepracowanej młodej mamy od codziennych obowiązków jest dopiero początkiem. Teraz czas na porządną dawkę prawdziwych komplementów i wypuszczenie jej z domu, by mogła wyjść z koleżankami do kawiarni, na zakupy czy choćby na zwykły spacer. Te z pań dla których kariera jest bardzo ważna marzą o powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim, który może być niemożliwy bez odpowiedniego wsparcia ze strony ojca dziecka. Więkoszość kobiet do pełnego zadaowolenia i spełnienia potrzebuje nie tylko udanego życia rodzinnego, ale i zawodowego. Jeżeli kobieta nie chce uprawiać seksu może to oznaczać, że chce ona ukarać mężczyznę lub dać mu znak, że ma o coś pretensję. Warto więc porozmawiać o obawach młodej mamy, pomocy od taty i znaleźć przyczynę spadku libido.

\n

Strach przed seksem po ciąży można pokonać stosując zasadę małych kroczków. Nie musi przecież dojść do penetracji, na samym początku wystarczą delikatne pieszczoty. Tylko kobieta, która czuje że jest kochana i doceniana będzie w stanie zaufać mężczyźnie i odpłynąć w słodką krainę rozkoszy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *