Poradnik mamy niejadka


Kiedy pociecha nie chce jeść, każda mama oddałaby królestwo, żeby choć na chwilę zainteresować maluszka talerzem z obiadem. Niestety, brzdąc czasami po prostu nie jest zainteresowany posiłkiem, bo akurat w telewizji ogląda baje lub tuli misia.

\n

Mamy niejadków nie powinny jednak załamywać rąk, lecz sięgnąć do naszego artykułu-poradnika. Po pierwsze należy pilnować stałych pór posiłków. Dieta dorosłego, nie mówiąc już o dziecku powinna być regularna. Nie wolno wpychać na siłę jedzenia w maluszka. On jednak najlepiej wie, czy jest już najedzony, czy może nadal głodny. Podstawowym błędem jest karmienie dziecka oglądającego telewizję. Wszelki ruch, zabawki, zmieniające się zabawki skutecznie odciągną uwagę od najlepszej zupy, podanej na najpiękniejszych naczyniach dla dzieci.

\n

\n

Nie ważne czy maluch je, czy też odwraca głowę od łyżki z zupą, rodzice nie powinni się denerwować i zachować spokój. Dzieci największy przykład biorą z mamy i taty, dlatego dawanie mu dobrego przykładu i zjadanie swojej porcji zwiększa szanse na sukces. Mali esteci zwracają uwagę nie tylko na smak posiłków, ale także ich wygląd. Serwowane jedzenie powinno po prostu dobrze wyglądać zostać podane na ładnych talerzach i z kolorowymi sztućcami dla dzieci. Posiłek będzie wówczas dobrą zabawą, a jedzący odpowiednim widelcem maluch ma mniejsze szanse na zrobienie sobie krzywdy.

\n

Apetyt dzieci bardzo skutecznie pobudza świeże powietrze, a także zabawa i… zmęczenie. Gra w piłkę, bieganie z psem i zabawa w piaskownicy doskonale wpływają na małego człowieka. Odpowiednia ilość ruchu i zdrowy posiłek pomogą mu wyrosnąć na pełnego enrgii, radosnego młodzieńca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *