Krążek NuvaRing – metoda antykoncepcji


Ostatnio pozostawaliśmy w temacie ciąży i czasu tuż po niej, wspominając też o „pierwszym razie” po porodzie. Dziś chcielibyśmy się zająć antykoncepcją, która jest szczególnie ważna, zwłaszcza, jeśli nie chcemy ponownie zajść w ciążę.

\n

Odstawimy na bok kalendarzyk małżeński, tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywę – czas na nowoczesną metodę antykoncepcji, od kilka lat dostępną w Polsce. Mowa o dopochwowym krążku NuvaRing, którego skuteczność wynosi nawet 93%. Jak działa? Codziennie uwalnia odpowiednią dawkę kobiecych hormonów, estrogenu i progesteronu. Warto zauważyć, że jego działanie jest bezpieczniejsze dla organizmu aniżeli stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, choćby dlatego, że hormony przedostają się do organizmu przez śluzówkę pochwy – wątroba nie jest więc obciążona, jak w przypadku tabletek.

\n

\n

NuvaRing zbudowany jest z elastycznego, bezbarwnego materiału, jego grubość wynosi 4 milimetry, a szerokość nieco ponad 50. Dzięki tym „właściwościom” kobieta nie ma problemów z włożeniem go do pochwy. Jeśli używa krążka po raz pierwszy musi to zrobić w pierwszym dniu miesiączki i wyjąć po upływie 21 dni. Następny raz powinna zastosować krążek po zakończeniu miesiączki.

\n

Antykoncepcja a ciąża

\n

Krążek NuvaRing jest na tyle skuteczny, że jego stosowanie zaleca się kobietom, które są w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o zajście w ciążę. Jeśli chodzi natomiast odstawienie tej metody antykoncepcji, to już w następnym miesiącu można starać się o dziecko.

\n

Zaletą krążka dopochwowego NuvaRing jest to, że jest to wygodna metoda antykoncepcji, głównie dlatego, że nie trzeba o niej cały czas pamiętać. Dodatkowo jego stosowanie jest niewyczuwalne ani przez kobietę, ani przez partnera i nie zmniejsza satysfakcji seksualnej.

\n


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *