• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Zakazy w ciąży- mity!

Pewnie każda kobieta słyszała jakiś dziwaczny mit na temat ciąży od swoich babć, mam, ciotek lub znajomych gospodyń domowych. Mimo, że w dzisiejszych czasach kobiety mają dostęp do badań naukowych, które owych mitów nie potwierdzają, to i tak dla pewności większość woli dmuchać na zimne.

Będąc w ciąży nie noś nic na szyi

Nasze babcie unikały noszenia w ciąży wszelkiego rodzaju łańcuszków oraz koralików ponieważ wierzyły, że przez to ich dziecko okręci się pępowiną. Jest to oczywiście nieprawdą ponieważ powodów owinięcia się przez dziecko pępowiną jest wiele a zwykle wynika to z naturalnych ruchów dziecka. Nie ma to więc nic wspólnego z tym co nosimy na szyi.

Nie przymierzaj okularów

Przymierzanie okularów w ciąży nie ma żadnego wpływu na potencjalną wadę wzroku dziecka. Wady wzroku mogą być dziedziczne bądź mogą się pojawić u dziecka przez zbyt długie przesiadywanie przed ekranem komputera, telewizora bądź czytanie w nieodpowiednio oświetlonym miejscu.

Nie zbliżaj się to kotów

Uważa się, że każdy kot może przenosić pierwotniaki, które powodują toksoplazmozę szczególnie niebezpieczną w pierwszym trymestrze ciąży. Nie jest to prawdą ponieważ nie każdy kot jest nosicielem. Aby mieć pewność co do swojego futrzaka należy udać się z nim do weterynarza. Nie trzeba go od razu dla zasady wyrzucać na bruk. Dodatkowo krew ciężarnych jest badana pod kątem ilości przeciwciał IgM oraz IgG, które pokazują czy dana kobieta jest uodporniona na pierwotniaki.

Nie pracuj przy komputerze

Nie ma żadnych badan naukowych, które potwierdzały by, że promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez komputery ma szkodliwy wpływ na ciążę. Oczywiście długie wpatrywanie się w monitor prowadzi do problemów ze wzrokiem a brak ruchu negatywnie wpłynie na sylwetkę oraz samopoczucie. Będąc w ciąży nie trzeba porzucać pracy. Należy natomiast zadbać o odpowiednie stanowisko pracy oraz częste przerwy na gimnastykę bądź krótki spacer.

Unikaj miłosnych uniesień z ukochanym

Nie należy unikać seksu w ciąży. Natomiast panie, które mają ciąże zagrożoną przedwczesnym porodem lub ich łożysko jest ułożone pomiędzy szyjką macicy a pochwą powinny najpierw skontaktować się z ginekologiem.

 

Przede wszystkim wiarygodne źródła

Nie słuchaj babć i ciotek i ich złotych rad dotyczących Twojej ciąży. Oczywiście same przez to przechodziły i mogą podzielić się swoim doświadczeniem. Natomiast opowiadanie coraz to nowszych, dziwnych mitów na temat tego co wolno a czego nie wolno kobiecie ciężarnej może jedynie zestresować. Jak najwięcej rozmawiaj z ginekologiem oraz położną, która prowadzi ciążę- to źródło informacji jest najbardziej wiarygodne.

Tagi: , , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page