• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Pieluszki tetrowe czy pampersy?

Często młodzi rodzice stoją przed dylematem wyboru pieluszek. Za czasów, kiedy rodzicami byli nasi rodzice, pieluszki tetrowe święciły trumfy i zwyczajnie były na topie z jednego powodu – gdyż są tańsze, a dostęp do jednorazowych był bardzo utrudniony. Za to pampersy pozwalają oszczędzić czas, który maluszkowi i rodzicom jest przecież tak potrzebny.

Pampersy – wybawienie dla rodziców?

Nie ma co ukrywać, to prawda stara jak świat, że pieluszki jednorazowe pozwalają oszczędzić czas, który możesz wykorzystać na zabawę ze swoim maleństwem, które przecież tak bardzo potrzebuje kontaktu i zabaw z rodzicami. Poza tym, najprawdopodobniej zaletą, okaże się fakt, że wchłaniają wilgoć,  dzięki czemu dziecko nie czuje zimna i nie reaguje na nie tak gwałtownie jak w tetrowych. Blokuje też wyjątkowo luźne stolce. Niekiedy jednak rodzice mylnie interpretują taką zaletę pieluszek i rzadko zmieniają pieluchę myśląc, że taka jest właśnie ich zaleta. To błąd, bo dziecko należy przewijać tak często, jak tego potrzebuje. Częste niezmienianie pieluszek prowadzi też do obciąża biodra i może spowodować wygięcie nóżek. A to już nie jest zdrowe. Jedynym minusem używania pieluszek jest fakt, że są drogie.

A co z pieluchami tetrowymi?

Argumentem przemawiającym za stosowaniem pieluszek tetrowych jest fakt, że są tańsze i nie są tak szkodliwe dla środowiska co pieluchy. No może i tak…

Niektórzy rodzice są zdania, że wygotowana, wyprana i wyprasowana pielucha tetrowa jest zdrowsza dla skóry naszego maluszka. Poza tym tak, jak już wspomniałam pielucha tetrowa jest po prostu tańsza (2-6 zł); musisz ich kupić dużo bo dziecko dużo z nich korzysta, do tego proszek do prania. Za całość zapłacisz 20-60 zł. To tanio, w porównaniu z pieluszkami, które kosztują 50 zł w górę. Do prania takich pieluszek nie wolno jednak używać płynu zmiękczającego, gdyż może podrażnić to skórę dziecka.

A jakie są wady pieluszek tetrowych? Jako, że te pieluszki są wielorazowe, wiąże się to z ciągłym praniem, wygotowywaniem i prasowaniem a co za tym idzie, to dla niektórych strata czasu, który mogliby poświęcić dziecku.

Ostatnio jednak popularny staje się styl bycia ekorodzicem. Robi się wszystko, by chronić środowisko. I dlatego właśnie, powoli do łask wracają pieluchy wielorazowe (dostępne np. w alezielonysklep w dziale pieluchy).

Tagi: , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page