• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Gdzie jechać na wakacje z dzieckiem?

” Gdzie w tym roku spędzimy wakacje, kochanie?”, ” Pojechałabym tu, ale przecież mamy dziecko”… na pewno to znasz. Co roku przecież jest z tym problem.

Jak zaplanować urlop z dzieckiem, by wypocząć?

Zgodnie ze swoimi potrzebami.

Większość poradników odradza podróżowanie z małymi dziećmi. Nawet jeśli na początku jest fajnie, jesteś przygotowana na wszystko, w pewnym momencie sama będziesz miała dość i w konsekwencji nie wypocznie nikt z rodziny. Zatem gdzie jechać, by rzeczywiście wypocząć?

Tak naprawdę wybór miejsca jest dla dziecka nieistotny, dla niego jest ważne, że przebywa w towarzystwie rodziców. Więc to, gdzie się wybierzecie, zależy tylko od Waszych preferencji.

Dla większych dzieci, które rozumieją więcej. Polecamy te miejsca w Polsce, gdzie znajdziecie dużo atrakcji dla dzieci.

Często polecany jest Wrocław z uwagi na to, że można w nim ciekawie spędzić z dzieckiem czas, wybierając się szlakiem Krasnali, odwiedzając Zoo z Afrykarium, Muzem Figur Woskowych, Hydropolis czy wjeżdżając na szczyt Sky Tower. Godny uwagi ze względu na dzieci jest również wrocławski Aquapark – jeden z większych w Polsce – te atrakcje dla dzieci poleca przewodnik po Wrocławiu.

Jak podróżować z dzieckiem?

Zależy od tego, na co się zdecydujecie. Wszyscy wiemy, że nad morzem jest lepsze powietrze, dlatego taki wypoczynek jest szczególnie polecany dzieciom z alergiami, chorobami układu oddechowego a także niejadkom. Ponadto woda morska zahartowuje układ odpornościowy (nie tylko dziecka, ale i nasz). W tzw. morskiej bryzie jest mnóstwo pierwiastków m.in. magnez, jod,wapń i brom. A wszystcy wiemy, jak te pierwiastki zbawiennie na nas działają.

Nie należy się martwić również, jeśli pogoda w czasie urlopu niezbyt dopisuje. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się spacer brzegiem morza. Nie należy jednak zapominać o kaloszach.

Ratunku-zgubiłam dziecko!

A co zrobić w momencie, kiedy zorientujemy się, że dziecko się zgubiło? Bez paniki- przed wyjściem na plażę i w ogóle przed wyjazdem, należy zaopatrzyć się w bransoletkę a na niej w odpowiednim miejscu wpisać nasze dane kontaktowe. Ale to dobre rady dla rodziców z małymi dziećmi a co zrobić z tymi starszymi?

Jeśli to starsze dziecko nam się niepostrzeżenie zagubi, przed wyjściem na plażę warto przećwiczyć z nim podstawowe dane tj. imię. Nie zapomnijmy powiedzieć dziecku, żeby nie wracało tylko stało w miejscu. Jeśli dziecko będzie próbowało wrócić, może pomylić kierunki i jeszcze bardziej się zagubić.

Tagi:

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page