• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Podział czasu trwania ciąży

Początek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Oczywiście w momencie, gdy kobieta potwierdziła już fakt, że jest w ciąży, podczas badania ginekologicznego czy badania krwi. Zazwyczaj następuje to w momencie, gdy kobieta jest już w czwartym, piąty, a nawet szóstym tygodniu ciąży. Pierwszy miesiąc ciąży przechodzi więc najczęściej w całkowitej nieświadomości, chyba, że zapłodnienie było zaplanowane i oczekiwane w czasie już kilku ostatnich cyklów.

\n

Cały czas trwania ciąży dzieli się na tygodnie, miesiące lub trymestry. Typowo przebiegająca ciąża trwa czterdzieści tygodni, czyli dziewięć miesięcy i trzy trymestry.

\n

Pierwszy trymestr ciąży trwa od pierwszego dnia ostatniej miesiączki do 13 tygodnia, już stwierdzonej ciąży. Więc pierwszy, drugi i trzeci miesiąc.

\n

Trymestr drugi to tygodnie od czternastego do dwudziestego szóstego tygodnia. Czwarty, piąty i szósty miesiąc.

\n

Trymestr trzeci, ostatni trwa od dwudziestego siódmego tygodnia do porodu (czterdziesty tydzień).

\n

Każdy z trymestrów charakteryzuje się całkowicie innymi objawami obserwowanymi w organizmie matki praz z rozwoju dziecka. Pierwsze trzy miesiące to formowanie się podstawowych narządów dziecka. Drugi to ich rozwijanie i doskonalenie. Podczas drugiego trymestru matka pierwszy raz zaczyna wyczuwać ruchy dziecka. W trymestrze trzecim, dziecko rośnie i przygotowuje się do narodzin.

\n

\n

Miesiące ciąży liczymy następująco:

\n

\n

1 miesiąc – do 4 tygodnia ciąży.

\n

2 miesiąc – od 5 do 9

\n

3 miesiąc – od 10 do 13

\n

4 miesiąc – od 14 do 18

\n

5 miesiąc – od 19 do 22

\n

6 miesiąc – od 23 do 26

\n

7 miesiąc – od 27 do 31

\n

8 miesiąc – od 32 do 36

\n

9 miesiąc – od 37 do 40

\n

\n

Tagi: , , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page