Silne objawy ciąży – czy występują u każdej kobiety


Szczęściarami należy nazwać te kobiety, które objawów ciąży nie odczuwają. Zmęczenie, osłabienie i nudności przeżywa niemal każda kobieta przy nadziei. Nieszczęśliwe jest aczkolwiek grono tych kobiet, które te i inne objawy ma naprawdę silne. Ciąża nie trwa jednak w nieskończoność, a kończy się porodem i ostatecznie wielką radością.

Wrażliwość na bodźce

Kobiety nieco ciężej przechodzą comiesięczną menstruację a także ciążę. Jedne już sama menstruacja doprowadza do szału, a co dopiero ciąża. Drugie właściwie nie zwracają na to uwagi. Wszystko zależy od wrażliwości organizmu na bodźce. Dlatego nie można w tej materii generalizować. Nie można też dramatyzować na przykład przy silniejszych objawach, chyba że naprawdę staną się niepokojące. Pocieszające powinno się okazać, że jeśli kobieta dzielnie zniesie silnie objawiającą się ciążę, to poród stanie się dla niej już tylko przysłowiową formalnością.

Plamienie a krwawienie

Na początku należy zwrócić uwagę na plamienie. Delikatne plamienie może, choć nie musi wystąpić, a gdy występuje, powoduje je zagnieżdżający się w macicy zarodek. Uchodzi to właściwie za pierwszy objaw ciąży. Nie wolno pomylić plamienia implantacyjnego z menstruacją. O ile pierwsze oznacza ciążę i znak, że trzeba na siebie uważać, o tyle drugie oczywiście nie oznacza ciąży i nie przestrzega przed specjalnym uważaniem na siebie. Nie wolno pomylić także plamienia implantacyjnego z krwawieniem. Plamienie to rzecz normalna, a nadmierne krwawienie oznacza, że dzieje się coś niebezpiecznego z dzieckiem, z matką lub z dzieckiem i matką jednocześnie.

Najczęstsze objawy ciąży

Do najczęstszych objawów ciąży należą bóle brzucha przypominające bóle zwiastujące menstruację. Ponadto bóle i obrzmienie piersi. Zwiększa się uczucie zmęczenia i osłabienia, kobieta staje się ociężała. Nudności to na początku przeważnie normalność. Zmienia się apetyt, raz przesadnie się zwiększając, a raz przesadnie się zmniejszając. W związku z szalejącymi hormonami, które gruczoły wydzielają teraz w innych porcjach, następuje prawdziwa huśtawka nastrojów, od potężnej radości przez potężny smutek do potężnego zdenerwowania. Intensywność tych objawów zależy od wrażliwości konkretnej kobiety.

Częste objawy ciąży

Do częstych objawów ciąży należy podwyższona temperatura oscylująca wokół trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza. W narządach rodnych także zachodzą zmiany, głównie powiększa macica oraz puchnie szyjka macicy. Wiele przeróżnych dolegliwości dochodzi ze strony układu pokarmowego. Najważniejsze to nudności, wymioty, biegunki, zaparcia, wzdęcia, zgaga, jadłowstręt oraz skrajne zmiany apetytu. Układ wydalniczy z kolei daje o sobie znać przez wzmożone pragnienie oddawania moczu. W związku z tym, że serce pompuje więcej krwi do dziecka, matka doznaje obniżonego ciśnienia i zdarza się, iż niedocierająca do mózgu krew powoduje małe zasłabnięcia i omdlenia. Ciążę jednak najlepiej poznać nie po objawach, a po wykonaniu testu laboratoryjnego przez pobranie i krwi i moczu, w których wykrywa się gonadotropinę kosmówkową zwiastującą powiększenie rodziny.

Dowiedz się więcej na temat objawów ciąży: https://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie_w_ciazy/objawy_ciazy.html


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *