• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Jak obchodzić Halloween?

Halloween

Halloween coraz śmielej wkracza do Polski. W sklepach pojawiają się straszne przebrania czarownic i wampirów, a oprócz nich ciekawe słodycze, przygotowane właśnie z myślą o tym święcie. Kolorowe przedmioty na półkach sklepowych bardzo przyciągają najmłodszych, podobnie halloweenowe zwyczaje podpatrzone w filmach. Nie wszystkim jednak przypadło do gustu to święto. Jak je obchodzić, nie wchodząc w drogę innym?

Od domu do domu

Najważniejszą tradycją związaną z Halloween jest chodzenie do sąsiadów, którzy częstują małych przebierańców słodyczami i chwalą je za najciekawsze kostiumy. O ile na Zachodzie jest to przyjęte za normę, Polsce nie wszyscy byliby przygotowani na taką okoliczność. Co więcej, niektórzy zwyczajnie nie życzyliby sobie takich odwiedzin. Jeśli jednak tobie i dziecku bardzo zależy na tym, żeby skosztować tej tradycji (i cukierków), możesz umówić się z kimś z rodziny lub przyjaciół na takie odwiedziny. Dzięki temu unikniesz zakłócania komuś wieczora, a dziecko uniknie rozczarowania.

Różne zwyczaje

W zamian za wycieczkę po okolicy i zbieranie cukierków możesz zorganizować dziecku inne zajęcie, które tak samo je ucieszy i równie mocno będzie nawiązywało do Halloween. Wydrążenie dyni to jeden z niemal obowiązkowych pomysłów na spędzenie Halloween. Możesz też upiec ze swoją pociechą halloweenowe ciasteczka – w kształcie duszków, spiczastych czapek czarownic lub nawet jej palców! Przysmaki takie są bardzo popularne i z łatwością można znaleźć odpowiedni przepis w sieci. Dobrą alternatywą odwiedzania domów i zbierania cukierków jest szukanie ich w ogrodzie, po zmroku.

Impreza w domu

Pokaż dziecku, że wcale nie trzeba wychodzić z domu, żeby dobrze się bawić. Urządź małą domówkę dla swojej pociechy i jej kolegów. Możesz przystroić dom w nastrojowy sposób albo urządzić pokój strachów. Tego dnia możesz sprawić dziecku ogromną przyjemność bez wielkiego wysiłku. Pamiętaj, że wyobraźnia dziecka nie zna granic i czasem wystarczy wycięta dynia czy stare prześcieradło narzucone na lampę, żeby stworzyć niezapomniane wspomnienia.

Tagi:

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page