Jak obchodzić Halloween?


Halloween coraz śmielej wkracza do Polski. W sklepach pojawiają się straszne przebrania czarownic i wampirów, a oprócz nich ciekawe słodycze, przygotowane właśnie z myślą o tym święcie. Kolorowe przedmioty na półkach sklepowych bardzo przyciągają najmłodszych, podobnie halloweenowe zwyczaje podpatrzone w filmach. Nie wszystkim jednak przypadło do gustu to święto. Jak je obchodzić, nie wchodząc w drogę innym?

Od domu do domu

Najważniejszą tradycją związaną z Halloween jest chodzenie do sąsiadów, którzy częstują małych przebierańców słodyczami i chwalą je za najciekawsze kostiumy. O ile na Zachodzie jest to przyjęte za normę, Polsce nie wszyscy byliby przygotowani na taką okoliczność. Co więcej, niektórzy zwyczajnie nie życzyliby sobie takich odwiedzin. Jeśli jednak tobie i dziecku bardzo zależy na tym, żeby skosztować tej tradycji (i cukierków), możesz umówić się z kimś z rodziny lub przyjaciół na takie odwiedziny. Dzięki temu unikniesz zakłócania komuś wieczora, a dziecko uniknie rozczarowania.

Różne zwyczaje

W zamian za wycieczkę po okolicy i zbieranie cukierków możesz zorganizować dziecku inne zajęcie, które tak samo je ucieszy i równie mocno będzie nawiązywało do Halloween. Wydrążenie dyni to jeden z niemal obowiązkowych pomysłów na spędzenie Halloween. Możesz też upiec ze swoją pociechą halloweenowe ciasteczka – w kształcie duszków, spiczastych czapek czarownic lub nawet jej palców! Przysmaki takie są bardzo popularne i z łatwością można znaleźć odpowiedni przepis w sieci. Dobrą alternatywą odwiedzania domów i zbierania cukierków jest szukanie ich w ogrodzie, po zmroku.

Impreza w domu

Pokaż dziecku, że wcale nie trzeba wychodzić z domu, żeby dobrze się bawić. Urządź małą domówkę dla swojej pociechy i jej kolegów. Możesz przystroić dom w nastrojowy sposób albo urządzić pokój strachów. Tego dnia możesz sprawić dziecku ogromną przyjemność bez wielkiego wysiłku. Pamiętaj, że wyobraźnia dziecka nie zna granic i czasem wystarczy wycięta dynia czy stare prześcieradło narzucone na lampę, żeby stworzyć niezapomniane wspomnienia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *