Prognoza płci dziecka? Sprawdź chiński kalendarz płci


Czy to chłopiec, czy dziewczynka – każde dziecko jest cudowną niespodzianką i radością dla rodzica. Wielu z nas jednak skrycie marzy o synku lub córeczce i nie ma w tym nic złego. Czy płeć dziecka można zaplanować? Tę tajemnicę poznali już setki lat temu Chińczycy. Zobacz, jak działa chiński kalendarz płci.

Chiński kalendarz księżycowy

Chińczycy posługują się dwoma kalendarzami – powszechnie obowiązującym gregoriańskim oraz tradycyjnym księżycowo-słonecznym. Ten drugi format jest używany od II wieku p.n.e. i opiera się na obserwacji wędrówki słońca na widnokręgu i faz księżyca. Na tej podstawie określa się rok, miesiąc oraz dzień, które mają swoje mistyczne nazwy, na przykład Rok Tygrysa. Chociaż chiński kalendarz w wielu miejscach rozbiega się ze współczesną astronomią, Chińczycy wciąż przywiązują dużą wagę do odwiecznych cykli ziemskiego czasu i nadają im szczególne, symboliczne znaczenie.

Kalendarz chiński a narodziny dziecka

W Chinach uważa się, że dziecko posiada specyficzne cechy charakteru w zależności od roku, w jakim się urodziło. Na przykład osoba, która przyszła na świat pod znakiem Ognistego Koguta, będzie pewna siebie, inteligentna, energiczna oraz uczciwa. Przypomina to europejskie wierzenia związane z naszym Zodiakiem. Chińczycy jednak podchodzą do przesądów bardziej poważnie. Dziecko obchodzi urodziny dwa razy w roku – „gregoriańskie” oraz „chińskie”, przy czym te drugie  są ważniejsze. Wedle tradycji to właśnie rok księżycowy urodzin determinuje osobowość i los człowieka.

Jak przewidzieć płeć dziecka?

Skoro można przewidzieć rys charakteru dziecka, to pewnie można przewidzieć także jego płeć. Z tego założenia wyszli chińscy okultyści, którzy opracowali metodę prognozowania płci na podstawie kalendarza lunarnego. W tym celu stworzono specjalną tabelę opartą na cyklu księżyca – badacze spierają się co do daty jej powstania, ale niektórzy twierdzą, że może mieć nawet 700 lat.

Do prognozy płci potrzebujemy księżycowego wieku matki w momencie poczęcia oraz miesiąca, w którym doszło do zapłodnienia. Ponieważ chiński kalendarz rozmija się z gregoriańskim, samodzielne obliczenia mogą stanowić pewną trudność. Możesz sprawdzić dokładny wynik w precyzyjnym kalendarzu na babyboom.pl. Natychmiast otrzymasz przewidywaną płeć dziecka.

Czy chiński kalendarz płci jest skuteczny?

Zwolennicy tej metody prognozowania twierdzą, że jej skuteczność wynosi 100%, co oznacza, że jest nieomylna. Sami Chińczycy są już nieco ostrożniejsi w swych szacunkach i podają prawdopodobieństwo bliskie 90%, a zatem również bardzo wysokie. Wiele osób podchodzi jednak do chińskiego kalendarza płci sceptycznie, twierdząc, że szanse na sprawdzenie się przepowiedni wynoszą jedynie 50%. Czyli dokładnie tyle, co gdybyśmy zgadywali płeć dziecka „na chybił trafił”.

Jak widać, zdania są podzielone – może prawda leży gdzieś pośrodku? Dotychczas nie zostały opublikowane żadne badania weryfikujące działanie chińskiej prognozy płci. Niektórzy traktują ją w kategoriach wróżb i zabobonów, co jednak nie przeszkadza pokładać w niej pewnej wiary. Kobiety często opierają się na kalendarzu księżycowym, planując ciążę.

Chiński kalendarz nie jest jedyną metodą przewidywania płci, ale należy do najbardziej popularnych. Nawet jeśli jej rzeczywista skuteczność nie została potwierdzona, na pewno nie zaszkodzi spróbować!


Jedna odpowiedź do “Prognoza płci dziecka? Sprawdź chiński kalendarz płci”

  1. Wydaje mi się, że jedyne co można zaplanować to mniej więcej dzień zapłodnienia dzięki śledzeniu owulacji. Ja tak robiłam przed ciążą, za pomocą komputera cyklu myway- kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *