Podróże z dzieckiem – co warto w nie zabrać


Jak skutecznie spakować dziecko i nie zapomnieć o połowie rzeczy? Co zabrać, by ubezpieczyć się na nagłe wypadki? Podróż z dzieckiem wymaga załatwienia kilku ważny spraw. Nie ważne w jakim wieku, nasza pociecha potrzebuje swojego bagażu. W ferworze pakowania przydatny okazuje się jasny plan działania. Co konkretnie? Dobrze jest zrobić listę rzeczy potrzebnych, a potem po kolei odznaczać spakowane przedmioty. W ten prosty sposób najłatwiej zapanować nad bałaganem. Jeśli już wiemy jak, przejdźmy do stworzenia listy. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać.

Przede wszystkim ważne dokumenty

Jeśli planujemy zagraniczne wakacje, obowiązkowy jest paszport dla dziecka. Mając to na uwadze  dobrze jest wyrobić go wcześniej i uniknąć kolejek w urzędzie, które zaczynają się od maja.

Drugi dokument to książeczka zdrowia. Podróżując z dzieckiem powinniśmy być przygotowani na każdą ewentualność. Warto też wyrobić dziecku kartę EKUZ, która ułatwi kontakt w zagranicznych szpitalach.

Weź apteczkę

W podstawowym wyposażeniu wakacyjnej apteczki powinny się znaleźć: leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, lek na biegunkę, syrop na kaszel, coś na katar, sól fizjologiczna, woda utleniona bądź octenisept do odkażenia, żel na zęby (o ile dziecko ząbkuje), termometr.

Kosmetyki, środki higieniczne, spray na komary

Jeśli chodzi o kosmetyki to z pewnością krem z filtrem. Jeżeli jednak zdarzy się zapomnieć, to spokojnie, dostaniemy go na miejscu. Niezależnie od miejsca pobytu warto zabrać też spray na insekty.

Środki higieniczne: pieluchy, krem na odparzenia, chusteczki nawilżone, żel do mycia, szczoteczka i pasta.

Ubrania i buty

Tutaj rzeczy jest wiele, dobrze ubezpieczyć się na każdą pogodę. My przypominamy o kąpielówkach, klapkach i sandałach, szlafroku, cienkiej wiatrówce i lekkiej czapce, cieplejszej bluzie, kapeluszu lub chuście na głowę.

Zabawki tylko małe

Żeby nie zwariować wśród masy zabawek walających się w walizce, polecamy dokonać wyboru razem z dzieckiem. Zazwyczaj jest to ulubiona przytulanka i coś mniejszego do zabawy. Mogą to być też gry karciane lub kredki, bo zajmują najmniej miejsca.  Akcesoria plażowe są na tyle tanie, że czasem nie opłaca się ich wozić, szczególnie w samolocie i wtedy rozważmy zakup ich na pobliskiej plaży.

Bagaż podręczny

Oczywiście chodzi tu głównie o prowiant na drogę. Nikt nie głodnieje w takim tempie jak dzieci. Mając to na uwadze, spakujmy ulubione przysmaki. Żeby było zdrowo możemy włożyć do pudełka pokrojone owoce. Dziecko w podróży będzie się nudzić, jeśli nie otrzyma bodźców. W samochodzie sprawdzają się więc gry słowne, śpiewanie lub bajki. Przydatny może okazać się tablet lub mniejszy laptop.

Konieczne przed wyjazdem

Nie ważne dokąd się wybieramy, w odległe tropiki, czy do Europy, pamiętajmy o obowiązkowych szczepieniach. Odporność dzieci bywa wystawiana na wiele prób, nie prowokujmy dodatkowych.

Przezornie jest też przed wyjazdem udać się do lekarza na wizytę kontrolną. Jeśli rozpoczyna się jakaś infekcja, możemy szybką ją zastopować i udać się na urlop.

Częstym problemem w podróży bywa biegunka, która pociąga za sobą odwodnienie. Chcąc uniknąć jego skutków, rekomendujemy podawanie dzieciom elektrolitów, czyli wszelkich witamin musujących.

Zrób własną listę rzeczy dla dziecka

Jeśli nie chce nam się stworzyć własnej listy, możemy pójść na łatwiznę i skorzystać z jednej z dostępnych w internecie. W zależności od swoich potrzeb, możemy modyfikować listę i dodawać konkretne przedmioty. To z pewnością usprawni wakacyjne pakowanie i oszczędzi nam stresu związanego z pakowaniem na ostatnią chwilę. Pozostanie jedynie cieszyć się z nadchodzących wakacji.

Więcej o wychowaniu dzieci i podróżach z dziećmi na: https://www.tatento.pl/aa/80/wychowanie-dziecka


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *