Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Prezent na roczek – 9 najlepszych inspiracji

Wybór prezentu dla dziecka w czasach, gdy sklepowe półki uginają się od zabawek, jest trudnym zadaniem. Szczególnie ważne jest, aby prezent był trafiony, cieszył bobasa i przy okazji był też praktyczny. Co to za frajda, gdy nie można bawić się zabawką, dlatego wybierając prezent dla rocznego dziecka miejmy na uwadze jego umiejętności. W naszym spisie prezentów podpowiadamy, co sprawdzi się najlepiej i uniwersalnie dla obu płci.

Roczne dziecko nie jest już na tyle małe, by bawić się zwykłymi grzechotkami. Zaczyna odkrywać świat, ponieważ raczkuje i staje na własne nogi, więc też ucieka rodzicom. A kiedy dziecko już samo się porusza, jego ciekawość ulega spotęgowaniu, świat od tej pory jest nieskończenie wielki, a wszelkie interaktywne czy wymagające zabawki, to dobry sposób na wykształcenie wielu umiejętności. Jednak należy pamiętać, że dzieci rozwijają się bardzo indywidualnie, więc kupowanie zabawek „na wyrost” nie jest najlepsze – dziecko nie będzie mogło mieć frajdy z prezentu. Oto nasz mały ranking:

  1. Prezenty praktyczne. Fajnie, gdy uda się połączyć radość dzieci i rodziców. W tej kategorii dobrze sprawdzą się m.in.: kolorowe miarki ścienne do monitorowania wzrostu, zestawy obiadowe, kubki niekapki, krzesła obiadowe, zestaw pościeli z ulubionymi postaciami z kreskówek, ubranka.
  2. Prezenty na rozwój chodzenia. Roczne dzieci stawiają już swoje pierwsze kroki, dlatego wszelkiego rodzaju chodziki i jeździki będą sprawiać radość. Również zabawki do pchania i ciągnięcia np. pieski, kotki, wagoniki, sprawdzą się jako prezent.
  3. Prezenty na rozwój motoryki. Chodzi tutaj o rozwijanie zdolności łapania rzeczy, przenoszenia, dopasowywania, wsadzania w odpowiednie kształty. Najlepsze zabawki to: klocki, puzzle, układanki, drewniane labirynty i tory.
  4. Prezenty wspierające mowę. Tutaj oczywiście znajdą się wszelkie książeczki edukacyjne oraz te interaktywne, z dźwiękami i zadaniami. Także kolorowanki i zeszyty ćwiczeń będą rozwijały mowę.
  5. Rozwój myślenia przyczynowo-skutkowego. Takie zabawki powinny uczyć stosowania konkretnej kolejności. Dobrze sprawdzą się proste instrumenty muzyczne: bębenek, grzechotki, gitary, a także nakręcane bączki.
  6. Prezenty logiczne. Te zabawki uczą jak segregować przedmioty ze względu na wielkość, kształt i kolor. Dlatego świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju sortery (do dopasowywania kształtów).
  7. Prezenty rozbudzające wyobraźnię. Dziecko, które już chodzi, cały czas próbuje się schować, a to pod stołem, a to pod kołdrą. Dla takich odkrywców sprawdzą się tipi, namioty i domki.
  8. Prezenty ruchowe. Jeśli dziecko pewnie czuje się na nóżkach, można zadbać o jego koordynację ruchów. Dzieci uwielbiają podskakiwać. Tutaj poleca się różne zabawki typu skoczki (dmuchane piłki i zwierzaki), piłki oraz bujaki na biegunach.
  9. Zabawki ogólne. Jest to rozwiązanie dla leniwych lub ludzi, który kompletnie nie mają pojęcia o potrzebach rocznego dziecka. W tej kategorii będą wszelkiego rodzaje lalki, samochody, misie, domki dla lalek, pociągi.

Czego nie wybralibyśmy, prezent jest prezentem. Czasem jest mniej trafiony, jednak nie można zapominać, że jest to podarunek od serca. Dziecko nie ma szczególnych wymagań, praktycznie każda zabawka ucieszy. Jednak gdy mamy trochę czasu, warto się zastanowić i kupić coś wspierającego rozwój malucha. Wtedy mamy gwarancję dobrze wydanych pieniędzy, zabawa i nauka w jednym.

Tagi: , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page