Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Telefon dla dziecka. Jakie parametry powinien posiadać?

Czasy, kiedy dzieci w prezencie na urodziny bądź w paczce pod choinką znajdowały klocki i słodycze już dawno za nami. Postęp sprawił, że aktualnie najpopularniejszym podarunkiem dla naszych pociech jest nowoczesny smartfon. Zobacz, jakie parametry powinien posiadać telefon, który kupujemy specjalnie z myślą o naszym dziecku.

 

Po pierwsze: Duży i wytrzymały ekran

 

Priorytetową kwestią nie jest marka telefonu, a wielkość jego ekranu. Jeszcze przed zakupem rodzic powinien zdać sobie sprawę, że smartfon dla dziecka nie będzie służył tylko i wyłącznie do kontaktowania się z nim. Współcześnie telefon dotykowy to prawdziwe centrum domowej rozrywki. Można na nim słuchać muzyki, grać w ulubione gry oraz przede wszystkim oglądać filmy i seriale. To właśnie dlatego ekran smartfona dla dzieci powinien być duży i czytelny. Ułatwi to obsługę urządzenia oraz podniesie komfort użytkowania.

Warto jednak zaznaczyć, że duży ekran nie oznacza ogromnego wyświetlacza. Te aktualnie największe z pewnością będą stanowiły przeszkodę dla małego dziecka przy obsługiwaniu urządzenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na 5-calowe telefony. To optymalna wielkość gwarantująca odpowiedni komfort obsługiwania. Pamiętając o tym, że sprzęt będzie użytkowany przez dziecko, należy zwrócić uwagę także na materiał wykorzystany do produkcji ekranu. Wyświetlacze Gorilla Glass będą dużo bardziej wytrzymałe od konkurencji.

Po drugie: Wydajna bateria

Spory wyświetlacz z pewnością będzie równie dużym obciążeniem dla baterii interesującego nas urządzenia. Chcąc zapewnić dziecku kilka godzin rozrywki lub używania smartfona poza domem bez konieczności podłączenia telefonu do sieci, powinniśmy zadbać o to, aby akumulator nie miał mniejszej pojemności niż absolutnie standardowe na dzisiejsze czasy 3000 mAh. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować bezprzewodową pracę smartfona, powinniśmy zapoznać się ze szczegółową instrukcją ładowania baterii. Czasy, gdy akumulator należało całkowicie wyczerpać, a następnie całkowicie naładować już dawno przeszły na emeryturę. W miarę możliwości należy unikać spadku poziomu naładowania baterii poniżej 5-10%.

 

Po trzecie: Zadbaj o dodatki

Dobierając odpowiednio duży ekran i optymalnie wydajną baterię właściwie zakończyliśmy wybór idealnego smartfona dla dziecka. Warto jednak jeszcze zadbać o niuanse, takie jak jakość pracy głośnika i możliwość dołożenia pamięci operacyjnej urządzenia za pomocą karty microSD. Współcześnie producenci decydują się na 16 GB modele telefonów, a ponad połowę dostępnej dla użytkownika pamięci zajmuje system. Łatwo się zorientować, że dziecko bardzo szybko zasypie swój nowy gadżet licznymi aplikacjami i ulubionymi grami. Slot na kartę microSD rozwiąże ten problem i zwiększy pamięć nawet do 128 GB.

Chcąc uniknąć niepotrzebnych i drogich wizyt w serwisach telefonów komórkowych, już na początku warto zaopatrzyć się w dodatkowy futerał i ochronę na ekran. Koszt tych akcesoriów to zaledwie kilkanaście złotych, jednak pozwolą one nam na spokój i gwarancję tego, że przy pierwszym upuszczeniu telefonu przez dziecko urządzeniu nie stanie się nic złego.

Korzystając z przedstawionych przez nas rad z pewnością uda się dobrać telefon, który sprawi wiele radości naszemu dziecku, a jak wiadomo, dla rodzica nie ma lepszego widoku niż uśmiechnięta pociecha. Pamiętajmy jednak, aby nasze dziecko korzystało ze swojego smartfona w ramach urozmaicenia sobie dnia. Możliwość zagrania w grę powinno być nagrodą, a nie codziennym obowiązkiem wpisanym w plan dnia dziecka.

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page