Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Dlaczego warto inwestować w buty profilaktyczne dla dzieci?

Rodzice chcą dla swoich pociech jak najlepiej, jednak o ile metody wychowawcze zmieniają się na przestrzeni lat, tak wybór odpowiednich butów wciąż pozostaje problemem. Naukowcy alarmują, że jednym z pierwszych błędów, jakie rodzice popełniają w kontekście rozwoju ruchowego swojego dziecka, jest zły dobór obuwia. Jak zatem wybrać odpowiednie i dlaczego warto inwestować w obuwie profilaktyczne? Tego dowiecie się, czytając ten artykuł.

Inwestycja, która się opłaca

Profilaktyczne obuwie dla naszych dzieci, jest niczym innym, jak inwestycją. Jeśli nasze dziecko za młodu nabawi się różnego rodzaju wad postawy, będziemy zmuszeni posłać je na zajęcia korygujące postawę. Zdecydowanie taniej i zdrowiej dla naszego malucha jest zadbać o jego obuwie. Musimy pamiętać, że buty dziecięce mają spełniać jeden cel – odtworzyć kształt stopy dziecka i jego motoryki,  pozwalając mu na prawidłowy wzrost. Najbardziej wrażliwym okresem na kształtowanie się nogi jest pierwsze 7 lat dziecka i to właśnie wtedy my, jako rodzice powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na obuwie naszego malucha. Jedną z najbardziej cenionych firm, które zajmują się projektowaniem obuwia profilaktycznego, jest Memo. W swojej ofercie posiada je między innymi ten sklep ortopedyczny: https://salonzdrowia.com.pl/k/obuwie-medyczne-i-ortopedyczne/buty-dla-dzieci/.

Jak wybrać odpowiednie obuwie?

Jak już zdecydujemy się na konkretną firmę, to warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru obuwia. Otóż idealne buty dla naszej pociechy powinny być nieco dłuższe od jego stóp, o około 7 mm. Dodatkowo powinny charakteryzować się dosyć szerokim czubkiem, co będzie przekładało się na większy komfort dziecka w trakcie chodzenia. Bardzo ważną cechą obuwia dziecięcego jest jego elastyczność. Dlaczego? Ponieważ nie ogranicza ona czynności stawów i mięśni dziecka, dzięki czemu dolne kończyny mogą się z powodzeniem prawidłowo rozwijać. Nie można również zapomnieć o grubości podeszwy, która również ma znaczenie – najlepiej wybierać takie buty, które mają około 5 mm grubości, gdy wybieramy je dla małego dziecka, dla starszego wystarczy grubość 3 mm.

Co jest jeszcze istotne?

Bardzo ważne, aby buty dziecięce były wykonane z wysokiej jakości higienicznych materiałów, które skutecznie pochłoną pot. Dodatkowo ważne, aby były miękkie, co sprawi, że dopasują się one do kształtu stopy dziecka. Buty wykonane z twardego materiału będą obcierały nogę oraz mogą spowodować jej niewłaściwy rozwój.

Warto również zadbać o to, aby obuwie dziecięce miało elementy odblaskowe, dzięki czemu dbamy również o ich bezpieczeństwo i widoczność na drodze w trakcie trwania mniejszej widoczności. Skoro mowa o bezpieczeństwie, to nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonana jest podeszwa. Wybierajmy obuwie, które jest wykonane z materiałów antypoślizgowych.

Warto inwestować w profilaktyczne obuwie dla dzieci, ponieważ jest to gwarancja dobrze rozwiniętej postawy naszego dziecka. Dzięki nim możemy być pewni, że za kilka lat nasze dziecko nie będzie potrzebowało specjalistycznych zajęć korygujących wady postawy.

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page