Zabiegi pielęgnacyjne dla kobiet w ciąży


Ciąża to dla wielu kobiet niezwykle piękny, lecz intensywny okres. W ciągu 9. miesięcy ciało nieustannie się zmienia. Przemiany, jakie wówczas zachodzą w kobiecym organizmie są wnet odczuwalne, a co za tym idzie, pragniemy umilić sobie czas oczekiwania na potomka.

Dbałość o kondycję, dobre samopoczucie, a przede wszystkim prawidłowy rozwój dziecka to kluczowe zadanie przyszłych mam. Jak zatem prawidłowo pielęgnować własne ciało? Jakim zabiegom kosmetycznym możesz się poddać? Jakich form terapii lepiej natomiast unikać? Wspólnie porozmawiamy o szkodliwości niektórych zabiegów i sprawdzonych domowych metodach pielęgnacyjnych.

Skonsultuj się z lekarzem

Dziedzina kosmetologii z roku na rok nieustannie się rozwija. Niemniej specjaliści wciąż nie mają pewności, które zabiegi mogą być szkodliwe, które zaś bezpieczne bądź neutralne. Indywidualne podejście do kobiet w ciąży jest wówczas kluczowe. Zanim zdecydujesz się na konkretny zabieg, porozmawiaj z lekarzem prowadzącym oraz osobą wykonującą konkretny zabieg. Ciąża to nie choroba. Warto być jednak przezornym i nie narażać się na kontakt z silnymi środkami. Substancje aktywne powinny zostać dobrane, tak by nie zaszkodzić zdrowiu maluszka.

Manicure i pedicure

Zadbane dłonie i stopy to nasza wizytówka. Jeśli dotychczas regularnie wykonywałaś zabieg manicure hybrydowego, nie musisz z niego rezygnować. Lampy LED wykorzystywane do utwardzania działają niezwykle szybko. Kilkunastosekundowe działanie promieniowania UV nie narazi nas nieprzyjemne konsekwencje. Zmiany hormonalne czy złe samopoczucie mogą jedynie sprawić nam dyskomfort i nadmierne uczucie pieczenia przy utwardzaniu żelu. Zwróć również uwagę czy salon kosmetyczny jest sterylny, a osoba wykonująca zdobienia paznokci kompetentna i zadbaj o wygodną pozycję.

Odpowiedne podejść do zabiegów pielęgnacyjnych dla kobiet w ciąży, pozwoli się odprężyć i zmniejszyć złe samopoczucie. Pamiętaj jednak, by przed przystąpieniem do wszelkich zabiegów zasięgnąć opinii lekarza.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *