Jak zajść w ciążę?


Odpowiedź na to pytanie wydaje się tak oczywista, prosta i naturalna. Jednak najczęściej samo zajście w ciążę nie jest takie proste. Wydawać się może, że najtrudniejsze jest podjęcie odpowiedzialnej decyzji o tym, że decydujemy się na dziecko, a później wystarczy już tylko, zrezygnować z antykoncepcji. Bardzo często okazuje się jednak, że mija kilka miesięcy, a kobieta nadal miesiączkuje regularnie i nie ma szansy, że to już początek ciąży. Wówczas zaczyna się nerwowe odliczanie dni płodnych, mierzenie temperatury ciała i bardziej przypomina to planowanie i uskutecznianie medycznego zabiegu, niż naturalny sposób na poczęcie w uniesieniu pożądania i miłości. Staje się to wręcz frustrujące zarówno dla kobiety, jak i samego partnera, który może czuć się całkowicie przedmiotowo. Ważne jednak, aby mieć świadomość tego, że każda kobieta jest zdolna do zapłodnienia jedynie parę godzin w czasie całego miesiąca. Ten czas wydłuża się do dwóch, trzech dni ponieważ taki czas plemniki, przy dobrych warunkach, mogą przetrwać w ciele kobiety.

\n

Zaczynamy zastanawiać się, jak się kochać, żeby zajść w ciążę. Pomagając naturze powinniśmy wybrać najlepsza pozycję seksualną, która sprzyja zapłodnieniu. Najlepsza oznaczać będzie taką, w której penetracja jest najgłębsza. Dzięki temu podczas wytrysku, plemniki trafią bezpośrednio do szyjki macicy, co zdecydowanie ułatwi ich podróż do komórki jajowej. Nie myśl wtedy, jak zajść w ciążę, tylko staraj się to robić.

\n

\n

Kolejną istotną sprawą jest odpowiednie samopoczucie. Zarówno stres w ciąży, jak i stres podczas planowanego zapłodnienia, mogą nie mieć pozytywnych skutków. Zarówno kobieta, jak i jej partner powinni być zrelaksowani i wypoczęci podczas stosunku. Dobrze jeżeli przed stosunkami w czasie dni płodnych wstrzymamy się z uprawianiem seksu. Wpłynie to pozytywnie zarówno na chęci, jak i na parametry nasienia partnera.

\n


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *