Zdrowie i uroda kobiety przed i w czasie ciąży


Każda świadoma i dbająca o siebie kobieta, która planuje zajść w ciążę wie, że tak samo ważne jest dbanie o zewnętrzny wygląd swojego ciała, jak i zdrowie całego organizmu. Mam tu na myśli przede wszystkim dbanie o higienę miejsc intymnych, regularne wizyty u ginekologa i świadomość własnej gospodarki hormonalnej.

\n

Zdrowie kobiety jest kluczem do sukcesu w zajściu w upragnioną ciążę. Starania o dziecko należy rozpocząć od odstawienia wszelakich środków antykoncepcyjnych i znalezienia najlepszego ginekologa, który będzie lekarzem prowadzącym przez cały okres do zapłodnienia i narodzin dziecka. To on przeprowadzi badania płodności, oraz w razie takiej potrzeby, zleci badania dodatkowe. Dzięki temu będziesz miała stuprocentową świadomość tego, że już na długo przed narodzinami maleństwa byłaś najlepszą, odpowiedzialną mamą.

\n

\n

Priorytet narodzin zdrowego dziecka nie powinien jednak całkowicie wyeliminować twojego dbania o samą siebie. Uroda kobiet nie powinna być dla nich nieważna z powodu dziecka.

\n

Ciąża to czas olbrzymich zmian w ciele i psychice kobiety. Musisz mieć ich świadomość i zadbać o swój organizm, jak najlepiej. Prawidłowe odżywiania i tryb życia, który jest najlepszy dla dziecka, jest dobry również dla ciebie. Wszystko czego powinnaś sobie odmówić, czyli przede wszystkim alkohol, kawa i papierosy, są niezdrowe także dla twojego organizmu i niszczą twoją urodę.

\n

W czasie ciąży pielęgnuj swoje ciało. Kobiety bardzo często boją się, że po ciąży ich ciało straci elastyczność, a skóra – piękny wygląd. Obecnie rynek oferuje bardzo wiele kremów, które produkowane są specjalnie dla kobiet w ciąży. Nie zapominaj o ich stosowaniu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *