Dziecko na koloniach


Wysłanie dziecka na kolonie to bardzo ważne wydarzenie w jego życiu. Ważne, by decyzja o tym została podjęta wspólnie, przez rodziców i dziecko. Wyjazd ten ma być przecież rozrywką i zabawą z rówieśnikami, może się jednak skończyć kilkudniowym pobytem na łóżku i płaczem w poduszkę.

\n

\n

Wyjazd dziecka na wakacje musi zostać dokładnie zaplanowy, a maluch  musi być na tyle rozwinięty emocjonalnie, by nie tęsknić całymi dniami za rodzicami. Jeśli tak nie jest, dziecko może poczuć się odrzucone przez rodziców i stracić tak ważne w rodzinie poczucie zaufania i bezpieczeństwa. Jeżeli jest jednak gotowe na rozłąkę będzie to cenna lekcja samodzielności. Bardzo łatwo to sprawdzić obserwując swoją pociechę – czy entuzjastycznie reaguje na wyjazd, dopytuje się o niego i szykuje do wyprawy, czy wręcz przeciwnie – budzi to jego strach i zamykanie się w sobie. W przypadku takiego dziecka warto zastanowić się kompromisowym rozwiązaniem – półkoloniami.

\n

Obecnie wybór tematu kolonii jest ogromny. Ośrodki wypoczynkowe wraz z wychowawcami wymyślają coraz to ciekawsze atrakcje dla najmłodszych. Można przebierać wśród obozów językowych, tanecznych, sportowych, kosmetycznych, konnych i wielu innych. Warto wysłać dziecko na taki obóz, na którym rozwinie swoje pasje i pozna ludzi o podobnych zainteresowaniach.

\n

Na koniec należy zaznaczyć, że obóz jest nagrodą dla dziecka i ma sprawić mu przyjemność. Często jednak tak nie jest, a rodzice chcą po prostu chcą odpocząć. Wysyłają pociechy na wakacje bo muszą pozostać, zarówno mężczyzna jak i kobieta, w pracy. Nie wolno jednak robić nic wbrew woli dziecka, bowiem zamiast radosnych wakacji zapewni mu się tydzień pełen łez i samotności.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *