• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Pokoik dla ucznia

Rozpoczęcie wakacji to już tylko formalność, bo zajęcia szkolne dobiegają końca w tym roku szkolnym. Już niedługo dwa miesiące kompletnej laby dla dzieci, które już wcześniej wstąpiły w szkolne szeregi. Z kolei maluchy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją, trzeba przygotować na ten krok, bo jest on bardzo ważny i może być dla dziecka stresujący. Jednym z kilku etapów musi być odpowiednie przygotowanie pokoju dziecka, które za chwilę stanie się uczniem.

\n \n

Wakacje to doskonały czas na przeprowadzenie remontu pokoju dziecka, bo pociechę można wysłać na wakacje – na kolonie lub do dziadków – i wtedy mamy swobodę w dokonywaniu na pokoiku przeróżnych machinacji. Najpierw należy ocenić obecną kondycję ścian, podłogi i mebli, a następnie, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych, przystąpić do tynkowania, malowania, tapetowania, wymiany podłogi. Najbardziej praktycznym wykończeniem ścian jest tapeta, najlepiej wodoodporna, bo można zmyć wszelkie zanieczyszczenia, o które nie trudno w domu, gdzie jest dziecko lub dzieci.

\n

Kiedy już ściany i podłoga są odświeżone, pora zabrać się za kluczowe kwestie, czyli meble i wyposażenie. Łóżko malca może „rosnąć” razem z nim, jeśli kupimy takie, które jest rozkładane i daje możliwość dostosowywania się do potrzeb. Bardzo ważne jest to, żeby dziecko miało miejsce, gdzie będzie mogło odrabiać lekcje. Biurko musi być dostosowane do wzrostu ucznia, podobnie jak krzesło. Przy biurku koniecznie trzeba zainstalować dobre oświetlenie – najlepsze światło sprzyjające czytaniu ma kolor zimny lub neutralny. W pokoiku powinny znaleźć się dodatkowe półki, które posłużą do przechowywania podręczników, zeszytów oraz wszystkich potrzebnych przyborów szkolnych. Aby kredki, farby, pędzle, nożyczki i inne przybory nie walały się po całym pokoju można wyposażyć półki w kartonowe lub wiklinowe pojemniki, które pomieszczą wszystkie drobiazgi.

Tagi: , , , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page