Plac zabaw w ogrodzie dla małego urwisa


Większość dzieci nudzi się w domu w czasie wakacji, weekendu i czasu wolnego po szkole. Dzieciaki, które szukają jakiegoś zajęcia albo zaczynają broić, albo przesiadują przed komputerem lub telewizorem, co nie jest korzystne dla ich rozwoju psychicznego i fizycznego. Jeśli posiadamy dom a przed nim ogród, to można zorganizować dzieciom przestrzeń, w której będą czuły się jak ryby w wodzie.

\n

 

\n

Jeśli zaniedbamy potrzeby dzieci, to możemy mieć pewność, że urwisy zainteresują się tym, czym nie chcielibyśmy żeby się zajmowali, czyli „przesadzaniem” roślin, wchodzeniem na drzewa, brodzeniem w sadzawce. A przecież nie chodzi tylko o to, żeby nie zniszczyli roślinności lub oczka wodnego. Ważne jest ich bezpieczeństwo. Żeby odciągnąć ich uwagę od tego, co stanowi potencjalne zagrożenie, trzeba urządzić mały plac zabaw.

\n

Wiele cennych porad na temat aranżacji ogrodu i placu zabaw można znaleźć na forum Leroy Merlin. W celu zapewnienia dzieciom maksimum bezpieczeństwa należy przestrzegać kilku zasad. Wszystkie konstrukcje – huśtawki, karuzele i tym podobne – powinny być solidne wbite w ziemię, aby nic nie przewróciło się nawet wtedy, gdy dziecko mocno się rozbuja. To dość oczywiste. Natomiast mniej oczywiste jest to, że bezpieczne powinny być także materiały, z których wykonane są przyrządy. Konstrukcje drewniane powinny być opatrzone certyfikatem FSC (Forest Stewardhip Council), co daje gwarancję, że pochodzą z upraw, które przestrzegają zasad ekologii. Na dodatek, takie meble mają nowoczesne wzornictwo, więc będą cieszyły oczy.

\n

Aby trzymać dzieci z dala od oczka wodnego, trzeba zorganizować im basen. Małym dzieciom wystarczy taki dmuchany, ale większe nie będą z niego zadowolone. Na szczęście są baseny z tworzywa sztucznego, które wkopuje się z ziemię. Pamiętajmy, żeby umieścić basen w nasłonecznionym miejscu, aby woda mogła się nagrzewać. Jeśli upał będzie zbyt duży, zasłońmy basen dużym parasolem ogrodowym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *