Każda mama zasługuje na relaks


Niekończąca się lista obowiązków, piętrzące się problemy a do tego nadgorliwość w wypełnianiu wszystkich zadań. Zestresowana mama to także zestresowane dziecko, dlatego dla swojego dobra oraz dobra twojego otoczenia, zrób sobie przerwę na relaks.

\n

 

\n

Relaks nie jedno ma imię, dlatego każda mama powinna wybrać taką formę wypoczynku, która najbardziej odpowiada preferencjom. Niestety, często trzeba liczyć się nie tylko z własnymi zachciankami, ale także z możliwościami finansowymi i czasowymi.

\n

\n

Jeśli lubisz chodzić do kosmetyczki, ale wiecznie brakuje ci na to czasu, zrób sobie salon SPA w domu, a właściwie we własnej łazience. Do tego wcale nie potrzeba specjalistycznego sprzętu czy drogich kosmetyków. Wystarczy, że napełnisz wannę ciepłą wodą, dodasz do kąpieli aromatycznych olejków lub soli morskiej i zapalisz świece lub kadzidełka o ulubionym zapachu. Do tego relaksująca muzyka i kieliszek wina. Zorganizuj czas domowników w taki sposób, aby nikt nie przeszkadzał ci w twoim rytuale piękna. Wykonaj takie zabiegi jakie lubisz – peeling, masaż gąbką lub myjką, maseczkę, nawilżanie ciała itd.

\n

\n

Jeśli lubisz aktywność fizyczną, to przynajmniej dwa razy w tygodniu ćwicz, biegaj, idź na pływalnię. W zdrowym ciele zdrowy duch – aktywność fizyczna nie tylko poprawia kondycję, ale także samopoczucie. Załóż buty sportowe i wygodne ubrania – idź na spacer lub nordic walking, jeśli nie preferujesz intensywnych sportów. A jeśli sport cię nudzi, zapisz się na kurs tańca. Nie tylko spalisz kalorie i poprawisz sobie humor, ale poznasz nowych ludzi.


Jedna odpowiedź do “Każda mama zasługuje na relaks”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *