Ubrania dla ciężarnej


Ciąża to dla kobiety czas, kiedy ciało zmienia się bardzo intensywnie, brzuszek rośnie z tygodnia na tydzień, ciało robi się wrażliwe. W trzecim lub czwartym miesiącu ciąży ubrania, które mama nosiła do tej pory, okazują się zbyt ciasne.

 

Ubrania ciążowe maja ten mankament, że używa się ich tylko przez kilka miesięcy a czasem nawet tylko przez kilka tygodni. Wielu kobietom szkoda pieniędzy na taki jednorazowy wydatek, szczególnie w sytuacji oczekiwania na nowego członka rodziny. Dlatego każdy zakup powinien być przemyślany, bo ubrania ciążowe nie należą do tanich ciuszków. Najlepszym wyjściem jest zdobycie takich fatałaszków, które „rosną” razem z brzuszkiem. Najbardziej praktyczne są bluzki i sukienki portfelowe (kopertowe), czyli wiązane „na zakładkę”. Na początku ciąży wiąże się je ciaśniej, potem coraz luźniej. Spodnie i spódnice także mogą być regulowane. Posiadają one specjalne pasy, które są bardzo elastyczne, więc nie uciskają w brzuch nawet w dziewiątym miesiącu ciąży. Najpopularniejszymi spodniami dla ciężarnych kobiet są ogrodniczki, ale nie wszystkie kobiety je tolerują. Na szczęście sklepy z odzieżą ciążową oferują na tyle szeroki wybór, że każda modna mama coś znajdzie.

 

Bardzo ważne są buty, bo ciąża wiąże się z puchnięciem nóg i groźbą powstawania żylaków. Szczególnie w późniejszych miesiącach ciąży noszenie szpilek lub innych butów na podwyższonym obcasie jest niemożliwe. Nie chodzi tylko o wygodę, ale także o zdrowie. Ciąża mocno nadwyręża kręgosłup a noszenie obcasów nie pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy. Do ogrodniczek, jeansów lub dresów idealne będą trampki lub inne buty sportowe. Natomiast sukienka lub spódnica lepiej wygląda w towarzystwie balerin lub mokasyn.

 

Ważne jest także to, co pod ubraniem. Bielizna ciążowa jest uszyta w taki sposób, aby nie sprawiała dyskomfortu. Sztywne staniki można zastąpić biustonoszami bezfiszbinowymi, które mimo wszystko bardzo dobrze podtrzymują piersi. W ostateczności można założyć biustonosze sportowe.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *