Żeby dziecko nie płakało w czasie podróży…


Dla dziecka każda nowa, nieznana mu sytuacja może okazać się stresująca. Obce miejsca, osoby, dźwięki, nieznane mu przedmioty mogą wywoływać jego niepokój, a w konsekwencji lęk. Oczywiście wszystko zależne jest od osobowości malucha. Jeżeli nasze dziecko jest tak ciekawe świata, że musimy szczególnie na nie uważać, bo chce dotknąć i poznać absolutnie wszystko, to z pewnością nie straszne mu będą wszelkie nowe przygody. Jeżeli jednak nasz maluch póki co najlepiej czuje się we własnym domu i może spokojnie zasnąć tylko we własnym łóżeczku, możemy mieć problem z ułożeniem go do snu w czasie pobytu w obcym miejscu na wakacjach. Bez wątpienia, nie zabierzemy do tropików niemowlęcia.

\n

Kalendarz rozwoju niemowlaka jest bardzo indywidualny i to że nasze koleżanki mogą już jeździć z dzieckiem na wakacje, nie znaczy, że w przypadku naszego dziecka, będzie to równie bezproblemowe.

\n

Z pewnością do takiego dłuższego wypadku z dzieckiem poza domem musimy się bardzo dobrze przygotować. Pamiętając, że teraz nasze życie przede wszystkim kręci się wokół dziecka, najlepiej będzie znaleźć kompromis pomiędzy jego dobrem, a naszą „próbą” wypoczynku;).

\n

Decydując się na to, aby dziecko w podróży było razem z nami, powinniśmy wybrać najlepiej środek transportu wyższej klasy. Oczywiście najlepiej gdyby był to nasz rodzinny samochód, który nie tylko pomieści nas, ale także wszystkie niezbędne rzeczy, takie jak ciuchy, pieluszki, butelki, kaszki itd.

\n

Wybór pociągu, autobusu lub samolotu wymaga noszenia nie tylko dziecka, ale i dodatkowego bagażu. Pamiętaj o tym podczas pakowania i z pewnością w taką drogę nie wybieraj się sama.

\n

\n

Dziecko, gdy tylko wyczuje twoje poddenerwowanie, zmęczenie i niepokój od razu udzieli mu się ten sam nastrój, a wtedy sama podróż stanie się udręką.

\n


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *