Spokojnych snów, dziecko


Słodkich snówIm dziecko bardziej zadowolone i szczęśliwe, tym rzadziej płacze, lepiej się rozwija i nawet mniej choruje. Jak o to zadbać?\r\n

\r\n

Do zadowolenia dziecka w ciągu całego dnia często przyczynia się jakość jego snu. Dziecko, które śpi snem niespokojnym w ciągu dnia będzie zmęczone oraz marudne. Wyspane dzieci są za to bardziej chętne do zabawy, a także nauki. Co więcej, wyspane dziecko rzadziej płacze i częściej się uśmiecha.\r\n

\r\n

Co zrobić by taki spokojny sen dziecku zapewnić? Najważniejszy jest komfort dziecka, który zależy od tego w czym i gdzie śpi.

\r\n

W pierwszej kolejności należy zadbać o dobre łóżko. Nie powinno być zbyt miękkie, gdyż ciało dobrze nie odpocznie ze względu na stałe naprężenie mięśni. Ważne jednak aby dziecku było wygodnie.

\r\n

Szczególną uwagę trzeba poświęcić też podczas kupna dziecięcej piżamki. Najlepiej by wykonana ona była z oddychającego materiału, które zapobiegnie przegrzewaniu i poceniu się dziecka. Piżama musi być także dopasowana rozmiarowo, aby nie była zbyt obcisła i nie krępowała ruchów malucha. Jeśli zaś chodzi o wygląd piżamy, powinien być on zależny od decyzji dziecka. Warto jednak by piżama nie odwracała zbyt dużej uwagi dziecka od snu.

\r\n

Ostatnim ważnym elementem jest dobra pościel dziecięca. Jej wygląd oraz wielkość powinna być dopasowana do wieku dziecka. Kołdra powinna starannie okrywać całego malucha. Wybierając pościel trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest ona wykonana. Powinna być ona odpowiednio przewiewna i ciepła oraz przyjazna w dotyku. Prześcieradło dziecka powinno być na tyle duże, by zakrywać cały materac. Jeśli dziecko ma tendencję do wiercenia się w nocy warto zainwestować w prześcieradło z gumką. Tak samo jak w przypadku piżamy, dziecko powinno samo wybrać jej wygląd. Dobrze jeśli pościel jest w jasnych, pastelowych kolorach.

\r\n

Odpowiednie łóżko, piżama i pościel powinny zapewnić dziecku tak ważny w nocy komfort. Najważniejszym jednak jest aby na bieżąco utrzymywać czystość całego wyposażenia i dziecko mogło codziennie zasypiać w świeżym łóżku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *