Karmienie piersią czy z butelki?


Do ciebie należy decyzja, czy karmić piersią, czy butelką. Dotyczy ona twojego ciała i twojego dziecka. Nie powinnaś sugerować się opiniami innych na ten temat, ani barć sobie do serca krytyki własnej decyzji.

Karmienie piersią – naturalne rozwiązanie

Biorąc pod uwagę fizjonomię, mleko z piersi jest oczywiście lepsze dla dziecka ponieważ jego skład jest przygotowany przez samą naturę. Warto wiedzieć, że pokarm zmienia się z każdym karmienie. Na samym początku, zaraz po urodzeniu, jest bardzo rzadki, aby jednocześnie sycić i gasić pragnienie. Z czasem jednak staje się bardziej treściwy. Z drugiej strony jednak, dostępne obecnie na rynku mieszanki mleczne dla dzieci są bardzo dobre i wartościowe. Poza właściwościami odżywczymi, karmienie dziecka piersią to bardzo bliski i ważny moment dla matki i dziecka, co nie znaczy oczywiście, że podczas karmienia z butelki, dziecko nie odczuwa ciepła matki. Każda kobieta powinna więc indywidualnie przemyśleć sprawę, biorąc pod uwagę siebie, dziecko i swoją rodzinę.

karmienie piersią

Są dwa rodzaje kobiet. Jedne cieszą się już na samą myśl karmienia swojego dziecka piersią, zachwycone pięknem tej naturalnej sytuacji. Są jednak też takie, dla których jest w tym coś żenującego. W tych skrajnych przypadkach od razu wiadome jest, która z kobiet będzie lubiła karmić piersią, a która nie. W drugim przypadku lepiej jest wybrać butelkę, ponieważ duża niechęć kobiety do karmienia piersią może wywołać problemy.

Karmienie butelką – wygodne zastępstwo

Mniej naturalne rozwiązania ma swoje zastosowanie również wówczas, gdy partner ma problem z tym, że kobieta karmi piersią. Brzmi to dość niedorzecznie, jednak niektórzy mężczyźni uważają, że piersi to część ciała kobiety należąca tylko i wyłącznie dla nich, i kojarzona przez nich z sytuacjami intymnymi. Widok karmionego piersią dziecka może wywołać w nim pewne niepozytywne emocje. Jednak zanim z takiego powodu zdecydujemy się na butelkę, warto spróbować innych metod, jak rozmowa czy po prostu, karmienie bez obecności mężczyzny.

Niezależnie na którą metodę się zdecydujesz, pamiętaj, że najważniejsze jest dobro dziecka i Twoja radość z bycia rodzicem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *