Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Karmienie z butelki – jakie mleko jest najlepsze?

Zdarza się, że świeżo upieczona matka nie może karmić piersią swojego dziecka. W takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest karmienie z butelki. Warto się do tego dobrze przygotować, a przede wszystkim wybrać odpowiednie mleko.

Pierwsze karmienie dziecka

W pierwszych dniach po urodzeniu, dziecko karmione piersią, jako pokarm otrzymuje jedynie siarę. Jeżeli jednak z jakichkolwiek powodów zdecydujemy się karmić dziecko z butelki, przez pierwsze dwa dni powinniśmy podawać noworodkowi jedynie dwie porcje na dzień słodzonej wody. Od dnia drugiego, możemy podawać już mieszanki mleczne, które muszą być bardzo rzadkie. Nie powinno nas martwić to, że dziecko nie wypija zbyt wiele, ponieważ w pierwszych dniach i tak potrzebna jest mu przede wszystkim woda.

Do szóstego miesiąca życia dziecka nie można karmić go żadnego rodzaju niezmodyfikowanym mlekiem. Obojętnie czy płynne czy w proszku, czy krowie czy kozie. Do szóstego miesiąca możemy podawać dziecku jedynie specjalne mieszanki, będące substytutem mleka matki. Oczywiście, do produkcji używa się mleka krowiego, jednak jest ono specjalnie zmodyfikowane i musi wpierw spełnić wszystkie warunki narzucone przez ministerstwo zdrowia.

karmienie butelką

Karmienie z butelki – wybierz najlepsze mleko

Najbardziej zbliżoną mieszanką do naturalnego pokarmu, jest ten produkowany na bazie serwatki, ponieważ mają one podobną zawartość białka i minerałów. Tego rodzaju mleka polecane są szczególnie dla dzieci z dużym apatytem, dla noworodków mogą być jednak zbyt ciężkostrawne.

Jedzenie dla niemowlaka wzbogacane jest dodatkowo witaminami i żelazem. Dobrze o tym wiedzieć, ponieważ podając takie mleko powinniśmy zapytać lekarza, czy wówczas należy podawać dodatkowo multiwitaminę w kroplach.

Najczęściej mieszanki dostępne są w postaci proszku. Najlepsze są te, które nie wymagają skomplikowanego przygotowywania. Zazwyczaj po prostu miesza się je w butelce z odpowiednią ilością mleka. Zwrócić należy uwagę na to czy nie powstają grudki, które mogłyby zatykać dziurkę od smoczka.

Można kupić również gotowe mleko, które jest pasteryzowane w wysokich temperaturach, dzięki czemu na wydłużony okres przydatności do spożycia. Dostępne są nawet gotowe porcje dostępne od razu w butelkach. Jest to bardzo wygodne, jednak o wiele droższe.

Tagi: ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page