Jaki jogurt dla dziecka ?


Wśród matek utarła się już opinia, według której jogurty są niezbędne dla prawidłowego rozwoju niemowlaka. Wiele już nasłuchaliśmy się wszyscy jak bardzo ważna jest w najmłodszych latach dbałość o kości maleństwa. Lekarze wciąż ostrzegają przed zbagatelizowaniem tej kwestii, co może w linii prostej prowadzić do szkorbutu kości, przypadłości dobrze znanej wśród chorób dzieci.

\n

Jednak nie każdy marka produkująca jogurty może pochwalić się dobrą opinią na rynku.

\n

Zacznijmy od najpopularniejszej marki, jaką jest Danone. Swego czasu, wokoł tej spółki zaczeły krążyć nieprzyjemne fakty stawiające markę w niekorzystnym świetle. Chodzi oczywiście o dość rozsławioną sprawę Actiemela. Dowiedziono, iż pierwotnie rzeczony produkt miał być lekarstwem dla osób, których gospodarka wewnętrzna jest uboga w substancję o nazwie L.Casei. Na lek niestety nie było popytu, ponieważ niewiele jest ludzi cierpiących na wyżej opisaną przypadłość. Przepakowano więc produkt w inne opakowanie i zaczęto reklamować go jako doskonały suplement diety dla dzieci, który zapewni im większą odporność. Zapomniano tylko wspomnieć, że organizm sam wytwarza bakterię L.Casei i wraz z regularnym jej dostarczaniem, „zapomina” jak się ją produkuje, co może skutkować w powikłania.

\n

Marką jaką można polecić zarówno dla matki jak i dla jej potomstwa jest firma Muller. Sprawdzona opinia zachęca nas tylko, abyśmy chętniej sięgali po ich produkty. Wyjątkowo warte polecenia są mleka kakaowe i pistacjowe. Nie zawierają sztucznych barwników i są świetne w smaku. Na pewno uzupełnią nasze dzienne zapotrzebowanie na białko.

\n

\n

(obraz pobrany z organicbabyguide.net)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *