• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Lista produktów zakazanych

Chcąc namówić swoje dziecko do zdrowego odżywiania, często wciskamy mu na siłę groszek, brokuły czy małe marcheweczki, sami zajadając się chipsami i popijając je piwem. Dlatego kiedy nasze maleństwo jest głodne to szuka właśnie tych przysmaków po kątach, nie myśląc już o zdrowych warzywkach. Warto zatem, wyrzucić z naszego jadłospisu produkty zakazane, których nie powinno się jeść, niezależnie od wieku. Nie tylko dziecko nie powinno jeść niżej wymienionej żywności, ty również raczej po nie nie sięgaj. A na pewno musisz się jej wyrzec na czas diety w ciąży.

\n

Po pierwsze, kiedy jesteś w sklepie na zakupach spożywczych omijaj z daleka dział z, wspomnianymi już wcześniej, chipsami. Są bardzo niezdrowe- powodują nadwagę i zawierają dużo soli, która zatrzymuje wodę w organizmie, przez co mogą spuchnąć ci oczy. Argumentem opowiadającym się za zrezygnowaniem z tych produktów jest też fakt, że są tłuste i pełne konserwantów. Nie tylko dziecko nie powinno ich widzieć na oczy, ale też ty jedz je jak najrzadziej. Wiem, ze trudno jest się oprzeć tej chrupkiej i niestety, smacznej przekąsce. Na szczęście, istnieje alternatywa dla tego produktu, na rynku pojawiły się suszone banany i marchewki. Możesz również kupić chrupki kukurydziane, nie są tak chrupkie, ale też są smaczne.

\n

Jak ognia unikaj też napoi i wód gazowanych. Zawsze dokładnie czytaj etykietki zanim kupisz karton soku. Tak naprawdę, może się okazać, że jest to tylko woda zabarwiona pomarańczowym kolorem i w dodatku nasycona gazem. Nie daj się oszukać. Napoje gazowane są więc pełne środków chemicznych i nawet nie gaszą pragnienia. Jeśli to cię nie przekonuje, to weź też pod uwagę fakt, że ich picie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy i nadwagi. Dodatkowo wywołują też alergie pokarmowe u dziecka.

\n\n

 Nie będzie pewnie też dla ciebie zaskoczeniem fakt, że również McDonaldy i wszelkie fast-food’y to imperium wroga. Starają się one na wszelkie sposoby skusić potencjalnych klientów, oferując zabawki w zestawach Happy Meal, czy chociażby montując zjeżdżalnie przed restauracją. Coraz bardziej powiększa się też ilość McDonaldów w każdym mieście, co też ułatwia im zdobycia klienta. Trudno zakryć dziecku oczy, kiedy codziennie przechodzimy obok fast-food’a idąc do przedszkola. Pamiętaj, że frytki, które są tam smażone i dodawane do każdego zestawu są wyjątkowo niezdrowe, głównie dlatego, że są tłuste i smażone na starym oleju, w którym zawarte są różne substancje rakotwórcze. Kotlet ukryty w hamburgerze tak naprawdę niewiele ma wspólnego z mięsem. Jest to mielonka zrobiona z odpadów rzeźniczych. Stołując się w McDonaldzie na pewno już nie raz przeżuwałaś ogonki i uszy, które bardzo często są głównymi składnikami twoich ulubionych kotletów, które skrywają się pod podejrzanie sztucznie wyglądającą bułką. Bardzo zachęcający jest za to domowy przepis na hamburgera- do środka wsadź kilka listków sałaty, na tym ułóż filet z kurczaka ( albo z ryby ) i całość polej sosem czosnkowym lub keczupem. Do tego przygotuj sałatkę warzywną i polej ja jogurtem naturalnym.

\n

Tagi: ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page