Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Co zrobić w obliczu bolesnego ząbkowania?

 Większość maluchów nie odczuwa specjalnie boleśnie wyrzynania się pierwszych ząbków. Wśród dzieci zdarzają się jednak przypadki, które są bardziej wrażliwe na ból i zwłaszcza tworzenie się siekaczy może być dla nich nieprzyjemnym doznaniem. Każdej matce serce się kraje, kiedy widzi jak jej maleństwo to przeżywa, warto więc odpowiedzić sobie na pytanie- jakie są domowe sposoby łagodzenia dolegliwości ząbkowania?

\n

Warto zainwestować w gryzak gumowy. Łatwo utrzymać go w czystości, a dodatkowo można go włożyć do lodówki i schłodzić, co również może załagodzić ból u maleństwa. Gryzak ma na celu przyspieszenie przesuwania zęba w kierunku jamy ustnej, co kończy wszelkie niemiłe doznania związane z ząbkowaniem.

\n\n

Na pewno jesteś ciekawa, jakie leki są bezpieczne dla twojego dziecka, które płacze z powodu wyrzynających się ząbków. W tej materii trzeba być wyjątkowo ostrożnym. Przed zakupem zawsze patrz na skład chemiczny lekarstw, a najlepiej zapytaj o radę jakąś doświadczoną aptekarkę, która dobrze orientuje sie w temacie pielęgnacji małego dziecka. Generalnie medykamenty dzielimy na te działające miejscowo i te, które działają ogólnie. Pamiętaj tylko aby stosować leki jako ostatnią deskę ratunku, wtedy kiedy dziecko nic nie je, nie pije, nie ma ochotę na zabawę.

\n

Kiedy ząbkowanie przebiega w niespokojny, odbiegający od normy sposób, warto skonsultować się z lekarzem. Silne zaczerwienie dziąseł lub ich opuchnięcie może być pierwszym objawem zropnienia zęba mlecznego, co może pociągnąć za sobą pewne negatywne konsekwencje, które w prostej lini prowadzą do chorób dzieci.

\nPodsumowując, kiedy widzisz, że zbliża się czas, kiedy twojemu dziecku zaczynają rosnąć zęby, bądź czujna. U większości dzieci ten proces przebiega bezboleśnie i bez większych problemów, jednak może się okazać, że jesteś mamą małego pechowca, który będzie musiał swoje przecierpieć zanim dołączy do dumnych posiadaczy pełnego uzębienia.

Tagi: , ,

2 komentarze

2 komentarze

 • avatar image
  anemonek
  25 lipca 2014 Odpowiedz

  Bardzo dobra strona o ząbkowaniu, bardzo się cieszę, że tu trafiłam. U nas z apteczanych rzeczy jest milifen, dawkowanie dogadujemy z lekarzem:) Z gryzaczków mamy fajnego gryzakośliniaka(superro), główka do gryzienia jest doczepiana do śliniaka, więc gryzadło jest pod rączką i się nie brudzi tak, a ślina spada na śliniaczka. Poza tym mamy jeszcze dużo cierpliwości ale to już produkują serducha <3

 • avatar image
  selena
  28 września 2015 Odpowiedz

  U nas bardzo dobrze w czasie ząbkowania sprawdzał się ibufen w syropku, a czasami też w czopkach. Szybko łagodził ból, dzięki czemu synek mi noce spokojnie przesypiał. I też pomagał obniżać gorączkę skutcznie.

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page