Wakacje zagraniczne z dzieckiem


Kiedy chcemy wybrać się całą rodziną na wakacje zagraniczne, warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Jak się przygotować do długich godzin spędzonych w samochodzie ? A może lepiej polecieć samolotem ? Czy bezpieczne będzie wyjazd w góry ? Jak dziecko zareaguje na zmiany ciśnienia atmosferycznego ?

\r\n

Przede wszystkim, amatorom wspinaczek górskich odradzam zabierania dziecka poniżej 2 roku życia na wypady w góry mierzące sobie powyżej 3 tys. metrów n.p.m., ze względu na niższe stężenie tlenu w atmosferze. Lepiej wybrać wakacje pod palmami. Najlepiej poszukajcie korzystnej oferty w granicach Europy. Dziecko z reguły źle znosi długodystansowe podróże. Polecam zwłaszcza Chorwację i Bułgarię. Kraje te, pod względem turystycznym mają wiele do zaoferowania, a ceny są czasami niższe niż nad naszym rodzimym Bałtykiem.

\r\n

Dziecko na wakacjach, to nie lada problem. Zadbajcie o wyrobienie paszportu, procedura ta może trwać do maksymalnie 6 tygodni. Warto też zgłębić wiedzę na temat kraju, który jest waszym wakacyjnym celem. Być może mogą tam czyhać na was owady, które są niebezpieczne dla twojego dziecka. Zapoznaj się z poradami położnej, skonsultuj się jakie leki mogą być ci potrzebne w podróży z dzieckiem. Zwróć też uwagę na to czy nie potrzebujecie wizy do kraju, w którym planujecie wspólny wypoczynek.

\r\n


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *