Jakie programy telewizyjne wybrać dla dziecka?


Co prawda poprzedni wpis mówił o tym jak zgubny wpływ ma telewizja na rozwój dziecka, to jednak nie da sie całkowicie odizolowac malca od tego urzadzenia. Wiadomo, że nie zawsze masz czas zająć się dzieckiem. Zwłaszcza samotne matki będą zadowolone mając takiego współpracownika jak telewizja, o ile programy w niej emitowane są mądre i pouczające. Czasami może nauczyć się kilku wczesniej nieznanych mu słów i wzbogacać swoje słownictwo, jeszcze zanim nauczy się czytać

\n

Ramówka telewizyjna jest po brzegi wypełniona też programami edukacyjnymi, dzięki którym twoje dziecko może nauczyć się się śpiewać nowe piosenki, liczyć i utrwalać wiedzę na temat rozpoznawania kolorów. Należy jednak wybierać programy rozsądnie i starać się aby dziecko nie siedziało wpatrzone w szklany ekran dłużej niż godzinę. Nie masz co liczyć na przyjemne programy telewizyjne skacząc po podstawowych kanałach.

\n

Jeśli chcesz, żeby malec obejrzał coś wartościowego musisz zainwestować w satelitę. Najlepiej będzie jak wybierzesz pakiet, który zawiera takie kanały jak CBeebies. Angielska produkcja, należy do jednej rodziny z programami BBC One, BBC Two lub BBC News. Kanał jest adresowany do dzieci w wieku 2-6 lat. Sztandarową bajką, która jest nadawana w CBeebies sa oczywiście „Teletubisie”. Dzieci na całym świecie śledzą z zainteresowaniem losy Tinky-Winky, Dipsy, Lali i Po. Dodatkowo wielu krytyków chwali twórców programu za to, że szerzy on wielokulturowość i tolerancje dla innych ras ludzkich. Fioletowy teletubiś jest Europejczykiem, zielony to przedstawiciel Afroamerykanów, ze względu na ciemny kolor jego twarzy, żółty jest Hinduską, a czerwony- najmniejszy teletubiś- Azjatką.

\n

\n

Przedszkolak może się zainteresować już kreskówkami o trochę bardziej rozbudowanej fabule. Zrezygnuj jednak z disney’owskiej Hannah Montany. Dialogi w serialu są infantylne, sytuacje głupie i nieśmieszne. Zwłaszcza dziewczynki mogą się identyfikować z główną bohaterką, co może mieć trochę zgubny wpływ. W zamian za to, zaoferuj filmy animowane Disney’a, nie ma w nich przemocy, są profesjonalnie wykonane i zawsze przekazują jakiś mądry morał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *