Jak bawić się z dzieckiem na wakacjach?


Wakacje z dzieckiem możemy spędzić zarówno w domu, u rodziny na wsi, nad morzem pod namiotem, czy za granicą w ekskluzywnym hotelu. Wszystko zależny od tego, jak nasz maluch znosi podróże i warunki nowego otoczenia. Jeżeli nie ma większych przeciwwskazań czas naszego urlopu może stać się okazją do mnóstwa ciekawych zabaw z dzieckiem.

\n

Dziecko na wakacjach powinno mieć świadomość tego, że jest to czas, w którym zarówno ono, jak i rodzice będą się świetnie bawić.

\n

Jeżeli wcześniej przyzwyczajeni byliśmy do tego, że na plaży przez parę godzin leżymy plackiem na słońcu czytając książkę, tym razem musimy pamiętać o tym, że z pewnością dziecka nie będzie i interesował ten sposób biernego wypoczynku. Z odrobina chęci i przygotowania wszystko da się ze sobą połączyć. Koniecznie należy pamiętać o odpowiedniej ochronie delikatnej skóry dziecka przez słońcem. Kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym i czapeczki z daszkiem to absolutna konieczność. Poza tym musimy wybrać taką plażę, która nie jest zabrudzona, a maluch będzie mógł bezpiecznie bawić się w piasku na brzegu wody. Do tego będą mu niezbędne przeróżne zabawki, łopatki i grabki. Razem z dzieckiem możemy budować zamek, czy inną rzeźbę z piasku. W taki sposób również uzyskamy piękną opaleniznę, a dziecko nie będzie miało poczucia pozostawienia samemu sobie. Dobrze, jeżeli wybieramy się na wakacje z rodziną, która ma dziecko będące rówieśnikiem naszego malucha, wówczas będzie to dla niego najlepszy kompan do zabawy.

\n

\n

Zabawy w wodzie również wymagają odpowiednich „zabawek”. Nawet jeżeli nasze dziecko to już przedszkolak nie powinno ono samo przebywać nawet w płytkiej wodzie. Maluch powinien wiedzieć, że do wody może wchodzić jedynie z rodzicem i tylko z dmuchają kamizelką lub „motylkami”.

\n

Finalnie warto dodać, że nie każde dziecko można zabrać na wakacje w każde miejsce. Przykładowo, niemowlę nie będzie dobrze znosiło ciepłych krajów, tam jest dla niego po prostu za gorąco, dlatego warto to przełożyć na kilka lat później. Zdecydowanie lepsze będzie jezioro i to niekoniecznie podczas upałów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *