Wpływ muzyki na rozwój malca


Mały człowiek jest jak gąbka – wsiąka w niego wszystko, zarówno to co dobre i to co złe. Wiele się uczy obserwując otaczających go ludzi i świat, kształtuje się wówczas jego wrażliwość, system wartości i wiele innych cech, które zawsze były uważane za wrodzone.

\n

Dzieci mają także niesamowity słuch nie z byle powodu. Muzyka jest bowiem niezbędna do prawidłowego ich rozwoju niemowlęcia jak i dziecka, bowiem aktywizuje połączenia między komórkami nerwowymi. Jaka więc muzyka jest odpowiednia dla maluszka? Każda. Najlepsza będzie muzyka klasyczna oraz prosty jazz, rock, reggae i pop. Powinno się także zabrać dziecko na prawdziwy koncert, zwłaszcza jeżeli to jest występ przygotowalnie dla maluchów. Tym co jednak dzieci lubią najbardziej jest nucący głos matki. To przy jej śpiewie uspokajają się i zasypiają. Musi on być jednak szczery i radosny, bowiem maluch od razu wyczuje w głosie fałsz i smutek.

\n

\n

Dobrze byłoby dać dziecku możliwość rozwoju muzycznych zdolności. Nauka gry na instrumencie , choćby najprostszym lub nauka śpiewu dadzą mu nie tylko wiele satysfakcji, ale będą wyjątkową zabawą. W przypadku malutkich dzieci wspaniałym rozwiązaniem będą gry, polegające na rozpoznaniu skąd pochodzi i co to jest za dźwięk, np. silnik samochodu czy szczekanie psa.

\n

Muzyka jest także wykorzystywane przy leczeniu ciężkich chorób dzieci, choćby takich jak autyzm. I już sam ten fakt świadczy o jej pozytywnym wpływie na młody jeszcze umysł. Udowodniono także, że dzieci, którym rodzice zapewnili odpowiednią edukację muzyczną lub po prostu zadbali o to by w życiu dziecka nie zabrakło melodii dużo szybciej uczą się języków obcych, ponieważ potrafią usłyszeć niewielkie niuanse dźwiękowe. Dlatego też mają większe szanse na zostanie nativ speakerami i pozbycie się niechcianego akcentu obcokrajowca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *