Jak wygrać z komputerem?


W dzisiejszych czasach w walce: komputer kontra podwórko, zawodnik numer dwa leży na deskach i kwiczy. Boiska świecą pustkami, bo dzieciaki od kopania piłki z kolegami na świeżym powietrzu wolą rywalizację z komputerem w Fifie. Rodzice, którzy w ich wieku łazili po drzewach i grali w berka, rozkładają bezradnie ręce. Spokojnie, mamy kilka sposobów na to, by oderwać Twoje dziecko od monitora.

\r\n\r\n

Zasady korzystania z komputera

\r\n

Na samym początku należy ustalić, ile czasu dziennie maluch może spędzać na graniu. Godzina, ewentualnie – dwie –  taka ilość z pewnością nie zepsuje mu wzroku i nie spowoduje kłopotów z kręgosłupem. Jeśli sprzęt stoi w pokoju Twojej pociechy, dobrym rozwiązaniem jest przenieść go w miejsce, gdzie nie będzie miał możliwości oszukiwania.

\r\n

Koleżanki i koledzy\r\n

\r\n

Jeśli Twoje dziecko nie ma kompanów do zabawy, zawsze wybierze komputer. Jeśli jest nieśmiałe i ma problemy z nawiązywaniem znajomości, możesz mu dyskretnie pomóc – pójść na plac zabaw i zagadać bawiące się dzieci czy nie potrzebują jeszcze kogoś do ferajny.

\r\n

Rozrywki na świeżym powietrzu

\r\n

 Dobrym pomysłem na zintegrowanie dzieciaków są zawody sportowe, a zwłaszcza wyścigi rzędów – jako organizator, dobierz konkurencje w zależności od wieku uczestników. Dla zwycięzców przygotuj trofea sportowe – mogą to być np.  dyplomy. Jeśli masz sporo wolnego czasu i odpowiednie miejsce, możesz pokusić się o zorganizowanie minifestynu, który zintegruje dzieci. Przygotuj jakieś przekąski, a dla zwycięzców prawdziwe nagrody (rzeczowe czy np. w formie  szklanych trofeów).

\r\n

Rodzinne eskapady\r\n

\r\n

Zorganizuj rodzinny wypad za miasto. Nic tak nie cieszy dziecka niż rodzic spędzający z nich swój wolny czas. Możecie jechać do lasu, nad jezioro czy po prostu wybrać się do zoo.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *