Dziecko i telefon


dziecko z telefonemW dzisiejszych czasach telefony komórkowe są praktycznie niezbędnym urządzeniem dla każdego człowieka. Dzięki nim zawsze możemy się z kimś skontaktować i, np. dowiedzieć się czy wszystko u tej osoby w porządku. Szczególnie biorąc pod uwagę, że w życiu zdarzają się różne sytuacje. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej rodziców wyposaża w telefony swoje pociechy już nawet w wieku 10 lat.

\r\n

Jak można się spodziewać, rodzice kupując telefon swojemu dziecku biorą pod uwagę zupełnie inne kryteria niż dzieci. Dla rodziców ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo oraz kontrola kosztów. Dlatego wśród grona rodzicielskiego przodują telefony na kartę. Telefon powinien być prosty w obsłudze i posiadać jak najmniej funkcji. Według rodziców telefon powinien służyć dzieciom przede wszystkim do dzwonienia. Aparat telefoniczny powinien być także w miarę odporny na dziecięce przygody, takie jak upadek, niespodziewana kąpiel w wodzie czy piaskownicy.

\r\n

Dzieci, zazwyczaj lepiej orientujące się w nowinkach technicznych, chcą posiadać telefon jak najlepszy i jak najnowszy. Doskonale wiedzą, czy lepsze są telefony z Androidem, czy Symbianem i pragną by ich telefon posiadał jak największą liczbę „bajerów”, takich jak aparat fotograficzny, odtwarzacz mp3, gry, czy Bluetooth lub WiFi.

\r\n

Jak widać, kryteria brane pod uwagę przez dzieci i ich rodziców znacząco się różnią. Mimo wszystko, dzięki ogromowi aparatów telefonicznych i ich zróżnicowaniu zawsze jest możliwość wypracowania kompromisu. Jeśli rodzic nie zgadza się na wszystkie wymagania postawione przez dziecko, może wziąć pod uwagę kilka z nich, np. czy ma być to telefon marki Nokia, czy jakiejś innej. Poszukiwanie modelu telefonu wspólnie z dzieckiem da gwarancję na to, że dziecko będzie telefon ze sobą nosiło i z niego korzystało.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *