Urodziny dla maluszka


Urodziny to szczególne przeżycie zwłaszcza dla małych dzieci. Warto by stały się one okazją do prawdziwego świętowania i przyniosły dziecku wiele radości. Jak to zrobić?

\n

 

\n

Każde dziecko ucieszy się z przyjęcia zorganizowanego specjalne dla niego. Zwłaszcza jeśli samo będzie mogło wybrać kogo ze swoich znajomych chce zaprosić, na jakie potrawy ma ochotę i jakie atrakcje sprawią mu przyjemność.

\n

Pierwszym krokiem jest przygotowanie z maluchem zaproszeń dla gości i osobiste wręczenie ich zainteresowanym. Liczba zaproszonych powinna odpowiadać możliwościom posiadanej przez nas przestrzeni, którą przeznaczymy na imprezę. Jeśli dziecko nie chce kogoś zapraszać, warto uszanować jego decyzję. Młody solenizant powinien bowiem czuć się dobrze i pewnie w wybranym do zabawy towarzystwie.

\n

Dzieci szybko się nudzą, dlatego należy przygotować ciekawy plan urodzinowej uroczystości. Czas zapełnią wszelkiego rodzaju gry planszowe, konkursy z nagrodami i zabawy w grupie. Dziecko może samo zaproponować niektóre rozrywki, dobrze jednak gdy nad przebiegiem przyjęcia czuwa dorosły, który ujarzmi rozbrykane towarzystwo.

\n

Co do menu, pomyślmy nad przygotowaniem takich przysmaków, które zachwycą małych biesiadników. Oprócz słodyczy, owoców i słodkich napojów znajdzie się również miejsce dla zabawnych potraw. Dodatkową atrakcją imprezy będzie ich samodzielne przygotowanie. Dzieci z pewnością ucieszy możliwość dekorowania ciastek, wybierania składników kanapek czy wspólne robienie koreczków. Impreza urodzinowa to również świetna okazja do zaserwowania potraw, które wszyscy znają i lubią – takich jak pizza, hot dogi czy naleśniki.

\n


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *