Dziecko na balu przebierańców


Kiedy dziecko idzie do przedszkola, każde wydarzenie jest dla niego ważnym przeżyciem – przedstawienie, wyjazd na wycieczkę czy bal. Jak przygotować dziecko na bal przebierańców?

\n

 

\n

Przede wszystkim na balu przebierańców każde dziecko musi mieć swój unikatowy strój. Nie można dopuścić do sytuacji, w której nasza pociacha będzie czuła się źle z powodu braku przebrania, podczas gdy inne dzieci będą prezentować swoje kostiumy. Najprostszym wyjściem jest kupienie gotowego stroju. Sklepy, szczególnie okresie karnawałowym, oferują szeroką gamę towarów. Dziecko może wybrać, czy chce być batmanem, spidermanem, piratem, kotem, księżniczką itd.

\n

\n

Jeśli mamy czas, to powinniśmy zrobić kostium własnoręcznie i zaangażować w pracę dziecko. Takie przebranie będzie nosiło z dumą, bo będzie miało świadomość tego, jak bardzo napracowało się nad stworzeniem stroju. Nawet jeśli nie posiadamy zdolności plastycznych na bardzo wysokim poziomie, to można zrobić proste przebranie, na przykład pirata. Wystarczy, że obetniemy nogawki starych jeansowych spodni, założymy kamizelkę, uszyjemy opaskę na oko. Miecz i kapelusz trzeba będzie kupić w sklepie z zabawkami. Jeszcze łatwiejsze jest zrobienie kostiumu ducha. Potrzeba tylko starego prześcieradła, w którym wytniemy otwory na oczy, oraz kuli na łańcuchu, którą przymocujemy do nogi. Kulę można zrobić z piłki do gry, owiniętej czarną tkaniną.

\n

\n

Czasami kostium nie wystarcza. Trzeba zrobić charakteryzację. Każdy kot powinien mieć wąsy i duże oczy, pirat blizny na ciele i twarzy a księżniczka piękne rumiane policzki i usta. Na szczęście, można kupić specjalne farby do malowania ciała dla dzieci, które nie podrażniają skóry i łatwo się zmywają.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *