Sen niemowlaka


Wbrew pozorom wcale nie musisz chodzić na paluszkach i porozumiewać się z innym domownikami za pomocą kartkę lub próbując odczytać komunikaty z ust. Małe dziecko śpi tak mocno, że nie obudza go normalne domowe dźwięki i codzienne życie. Jednak kiedy mama jest zapobiegliwa i sprawi, że cały dom nawet wstrzyma oddech na czas snu maleństwa, może to skutkować tym, że dziecko przyzwyczai się do ciszy i nie będzie już mogło spać w innych warunkach

\n

Na początku swojego życia, niemowlę może przespać 16-17 godzin dziennie. Jednak robi to według swojego harmonogramu, małego, niestety nie interesuje, czy jest dzień czy noc, czy jesteś zmęczona i padasz na twarz. Warto jednak nauczyć swoje potomostwo odróżniania dnia od nocy. Jak to zrobić? Kiedy maleństwo zacznie krzyczeć w środku nocy, zachowuj się cicho. Nakarm dziecko lub przewiń mu pieluszkę. Nie mów nic, nie zaczepiaj go- to tylko zachęci go do zabawy, przez co nie pozwoli ci już tej nocy zmrużyć oka. Nie zapalaj też górnego światła, nocna lampka jest bardziej odpowiednia- lepiej aby w pokoju panował półmrok. Za to w czasie dnia, odsłoń zasłony, niech promienie słoneczne dostaną się do pokoju malca.

\n

\n

Wiele matek zadaje sobie pytanie- co zrobić, aby dziecko usnęło? Są na to pewne sprawdzone sposoby. Zapewne nie zaskoczę cię pisząc, że kiedy będziesz kołysała maleństwo jego oczka szybciej się zamkną. Delikatne bujanie w wózku to również świetna opcja, jeśli chcesz aby Morfeusz szybciej porwał twoje dziecko w krainę spokojnego snu. Często też spotykane jest nucenie lub śpiewanie kołysanek. Jeśli nie znasz  żadnej, możesz śpiewać niemowlęciu kolędy, które działają uspokajająco.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *