Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Aby dziecko miało spokojny sen – o aranżacji i wyposażeniu pokoju

Dziś będzie trochę o wystroju pokoju niemowlęcia i jego wpływie na spokojny sen. Wbrew pozorom właśnie od kolorów ścian, rodzaju pościeli i miękkości materaca zależy to, czy małe dziecko będzie marudne, czy też nie.

\n

Jeszcze przed przyjściem nowego członka rodziny na świat, jego rodzice zabierają się za urządzanie pokoju. Przyjęło się dziwnym trafem, że ściany malowane są na koszmarny niebieski – dla chłopca albo jeszcze gorszy różowy – jeśli urodzi się dziewczynka. Okazuje się jednak, że kolory te wyglądają nie tylko kiczowato, ale również mogą drażnić noworodka. Ściany w pokoju dziecka powinny być w pastelowych, a nie krzykliwych kolorach, gdyż to sprzyja dobremu samopoczuciu. Świetnym pomysłem jest namalowanie na nich postaci z kreskówek, czy innych, łagodnych bajkowych wzorów, które przyciągną uwagę dziecka i nie pozwolą mu się nudzić.

\n

\n

W pokoju ważne są też meble, z czego najważniejsze będzie oczywiście łóżeczko, ale też jego wyposażenie. Nie bez znaczenia będzie więc odpowiedni materac – nie za twardy, nie za miękki i pościel. Proponujemy wybrać bakteriostatyczną, która zatrzyma nawet do 70% bakterii co jest ważne, z perspektywy malca, który zaraz po urodzeniu jest podatny na infekcje. Na łóżeczko przyda się też narzuta, którą będzie można przykryć pościel, gdy dziecko nie będzie się w nim znajdowało.

\n

Oprócz łóżka, niezbędne będą też inne meble, w tym komoda, w której będziemy mogli przechowywać ubranka i niezbędne akcesoria do pielęgnacji noworodka. Przyda się również przewijak i wygodny fotel dla karmiącej mamy, która z pewnością doceni jego obecność w tym miejscu.

\n

Nad spokojnym snem dziecka, oprócz rodziców, może również czuwać elektroniczna niania, czyli urządzenie pomagające w monitoringu tego, co dzieje się w pokoju dziecka, w tym dźwięku, a nawet obrazu. Te z wyższej półki posiadają dodatkowo monitoring oddechu i kamerę video właśnie.

Tagi: , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page