• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Jak wybrać pościel dziecięcą?

portal parentingowy

Małe dzieci potrzebują specjalnej opieki przez całą dobę, także w trakcie snu. Te najmniejsze są na tyle bezbronne, że nieodpowiednie łóżeczko i pościel potrafią być dla nich bardzo niebezpieczne. Dlatego także o te aspekty nocnego życia malucha należy się porządnie zatroszczyć.

\r\n

 Rodzice nierzadko zafascynowani kolorowymi wzorami na pościeli dziecięcej zapominają o wyborze odpowiedniego materiału. Otóż najodpowiedniejsza dla wrażliwego ciała i skóry dziecka jest bawełna. Jest ona lekka, przewiewna, miła i delikatna w dotyku, dzięki czemu rzadko powoduje podrażnienia i alergie skórne u maluchów.

\r\n

Dla niemowląt śmiertelnie niebezpieczna może być nawet poduszka – słabe jeszcze dziecko, jeżeli zanurzy twarz w miękkiej poduszce nie potrafi jej odwrócić, by złapać oddech. By uniknąć tzw. „śmierci łóżeczkowej” rodzice często rezygnują z poduszki lub umieszczają w łóżeczku dziecka bardzo płaskie, przygotowane z myślą o dzieciach, modele.

\r\n

 Rodzice maluchów coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, takie jak kołderki wypełnione specjalnymi włóknami, mającymi właściwości oddychające. Mamy noworodków i niemowląt układają dzieci w tzw. rożki, które otulają malucha tak, że nie czuje się on bezpiecznie w nieznanym mu świecie. Gdy brzdąc dorośnie można rożek rozwinąć i wykorzystać jako kocyk. Popularnością cieszą się także mini-śpiwory, dające gwarancję, że niemowlę nie odkryje się, ani nie zarzuci sobie materiału na głowę.

\r\n

 Pamiętajmy także o kolorach pościeli, które powinny być stonowane. Krzykliwe barwy i wzory mogą denerwować malucha i ten nie będzie spokojny. Wówczas nieprzespana noc gwarantowana. I na samym końcu najważniejsze – pościel, zarówno poduszka, kołdra jak i prześcieradło dziecięce muszą być czyste. Należy je prać w wysokich temperaturach, gdyż tylko w ten sposób można zabić zagrażające zdrowiu dziecka roztocza. Bez obawy – bawełna jest odporna na gotowanie, dlatego to właśnie ona powinna zagościć w dziecięcych łóżeczkach.

Tagi: , , ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page