Magiczne sposoby na tęczowe wspomnienia twojego dziecka


      Czego nie robimy dla swoich małych pociech. Dziecięcy świat chyba każdy kochający rodzic pragnie urozmaicać jak najlepiej potrafi. Nasze dzieci od pierwszych dni są wrażliwe na dotyk, temperaturę, kształty i otaczające ich kolory nowej rzeczywistości.

\n

 

\n

     W pierwszych dniach, możesz odczuć nutę stresu, kiedy masz do wyboru tuziny ciuszków, mebelków,  śpiworków, smoczków i buteleczek. Ważne aby przedmioty były produkcji UE, a już na pewno potwierdzone atestami. Wystrzegaj się tanich podróbek z chińskich stoisk na pobliskim targu.

\n

     Podejście do zakupów dla osoby dorosłej, a zakupów dla dziecka jest diametralnie różne. Twój maluch to prawdziwe wyzwanie. Zakupy zaczynasz od drobiazgów, począwszy od smoczka po matę, łóżko albo kołyskę.

\n

     Pamiętaj, że twoje dziecko powinno spać spokojnie. Każda jego niewygoda podczas snu odbije się również na Tobie, a krzyk i płacz w środku nocy chyba nie jest dla nikogo dobrym rozwiązaniem. W pierwszych dniach dziecko musi spać jak najwięcej, dlatego tak ważne są zapinane śpiworki.

\n

   Śpiworek frotte charakteryzują się luźnym fasonem, niekrępującym ruchów. Dzięki zapięciu na suwak w czasie snu śpiworek nie zsunie się i nie spadnie, co zapobiega ”rozkopywaniu” się podczas snu. Wykonany jest z miękkiej i miłej w dotyku dzianiny. Śpiworki frotte zawierają: Zawiera ok.85% bawełny, 15% poliestru, te z jerseyu 100 % bawełny. Obydwa są wypełnione włóknem silikonowych, z reguły mają długość ok. 70 centymetrów. Zdrowy i długi sen i podstawa prawidłowego rozwoju. Zwłaszcza w pierwszych dwóch latach, kiedy tempo wzrostu jest największe. Po wieku przedszkolnym znowu następuje tzw. skok szkolny. Kolejny przyrost tempa wzrastania przypada tuż przed rozpoczęciem dojrzewania płciowego, tzw. skok pokwitaniowy. Niezmienną zasadą mimo różnych faz wzrostu, jest to, że dziecko zawsze najszybciej rośnie w nocy. W fazie snu głębokiego organizm najintensywniej wytwarza hormon wzrostu. Dlatego tak ważne jest, żeby dziecku zapewnić komfort i regularny sen w dawce odpowiedniej do wieku i indywidualnych potrzeb.

\n

        Zwracaj uwagę na materiały z czego wykonane są najbliższe przedmioty z otoczenia dziecka. Począwszy od kocyka, pościeli po materac a nawet ramę łóżka. Każdy rodzic szczególnie w pierwszej fazie rozwoju swojego maluszka, boryka się ciągle z mokrym materacem, aby temu zaradzić warto kupić nieprzemakalne prześcieradełko z gumką. Jego wierzchnia warstwa wykonana jest z miękkiej tkaniny frotte zapobiegającej podrażnieniom skóry, natomiast spodnia warstwa prześcieradełka, wykonana jest z oddychającej membrany poliuretanowej. Nie przepuszcza płynów, chroniąc materac przed zmoczeniem, co zapewni zdrowy i spokojny sen naszego dziecka. Posiada wszytą gumę co uniemożliwia przesunięcie się prześcieradełka.

\n

     Kiedy twoje dziecko będzie potrzebować więcej urozmaiceń do bardziej efektywnego rozwoju, pomyśl o giętych pufach. Dzieci uwielbiają je, gdyż stwarzają one mnóstwo możliwości do zabawy. Można z nich układać rozmaite kształty, takie jak łódki, wierzchowce, samoloty itp. Używać jako materaca do leżenia, przeglądania książeczek lub układania puzzli. Uformowanie z niego super wygodnego fotela, tez nie jest żadna przeszkodą. Wybór kolorów i wzorów jest tak duży, że tylko to może stanowić jakikolwiek problem.

\n

     Powiedzenie ,,co teraz zasiejesz to w przyszłości zbierzesz” wydaje się jak najbardziej aktualne, oraz inspirujące.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *