• Drukuj
Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Przygotuj się do porodu

Co zapakować ze sobą do szpitala, kiedy czujesz, że ten wielki dzień się zbliża ? Przy pierwszym porodzie, każda przyszła mama panikuje, ale nie przejmuj się- przygotuj dużą torbę, w końcu musisz być gotowa na każdą ewentualność.

\n

Przede wszystkim, nie zapomnij o dokumentach. W twojej torebce powinien znaleźć się dowód osobisty, aktualna książeczka ubezpieczeniowa, karta porodu, dokument potwierdzający twoją grupę krwi a także wyniki ostatnich badań. Jest to zestaw niezbędny na porodówkę.

\n

Zaopatrz się w porządne, bawełniane koszule nocne. Najlepiej rozpinane na guziki, abyś nie miała problemów z nakarmieniem noworodka. Nie zapomnij o szlafroku, przyda ci się, bo w szpitalu czasem może zawiać chłodem.

\n

Jeśli jeszcze ciągle masz wątpliwości co do wyposażenia swojej kosmetyczki, to zaraz zostaną one rozwianie. Oprócz pakietu kosmetyków, który zabierasz ze sobą na wyjazdy, warto dokupić kilka artykułów higienicznych przeznaczonych specjalnie dla świeżo upieczonych mam. Należą do nich: specjalne podpaski, wkładki laktacyjne, chusteczki nawilżone płynem do higieny intymnej.

\n

Musisz być jeszcze przygotowana do odpowiedniego przyjęcia malca na świat. Przydadzą ci się śpioszki, body dla małego, czapeczka, rękawiczki. Zapakuj do torby również kocyk i ręcznik dla dziecka.

\n

Skoro swoją kosmetyczkę masz już wypchaną po brzegi wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, warto pomyśleć również nad wyposażeniem dla noworodka. Zaopatrz się w chusteczki nawilżane, spirytus do pielęgnacji pępka, waciki. Niektóre matki do tego zestawu dodają również oliwkę, radziłabym jednak zamiast tego zabrać krem przeciw odparzeniom. Zwróć uwagę na skład chemiczny kupowanych kosmetyków, najlepszy jest jak najprostszy, skóra dziecka jest delikatna i może reagować alergicznie na niektóre artykuły higieniczne.

\n

Przyda ci się również zestaw pieluch Newborn, dla niemowlaków. Zapakuj do małej torebki przekąski, wodę mineralną i ciepłe skarpety na wypadek gdyby poród się przedłużył.

\n

Myślę, że po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz już panikowała na dźwięk pytania ” co zabrać na porodówkę ? ” 🙂

\n

\n

(zdjęcie autorstwa reskiy, pobrane ze strony deviantart.com)

Tagi: ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page